رشت – ایرنا – معاون ریاست قوه قضاییه و رئیس مرکز توسعه شورای حل اختلاف کشور انتخابات را حساس‌ترین فصل سیاسی کشور و نظام جمهوری اسلامی توصیف کرد و گفت: لازم است نامزدهای انتخابات برای ایجاد فضای توام با آرامش، اخلاقیات را اولویت و محور تمامی فعالیت انتخاباتی خود قرار دهند.  

حجت الاسلام صادقی روز سه‌شنبه گردهمایی دادستان و مردم در شهرستان انزلی با اشاره به انتخابات پیش رو، این همه پرسی را پرشورترین چهره مردم سالاری و دستاورد انقلاب اسلامی دانست و افزود: انتخابات عالی ترین رکن کشور است که با رای مستقیم مردم بر سرنوشت کشور تاثیر می گذارد.

وی خواستار رعایت اخلاقیات در مناظرات انتخاباتی به خصوص منازرات تلویزیونی شد و گفت: متاسفانه در گذشته برخی از نامزدهای انتخابی اخلاقیات را رعایت نکردند که لازم است ترتیب دهنده گفتگوهای تلویزیونی به این امر توجه بیشتری داشته باشند.

معاون ریاست قوه قضایی همچنین خواستار تشکیل هیات منصفه انتخاباتی برای رسیدگی به بداخلاقی های انتخاباتی شد و تاکید کرد: این هیات منصفه نباید به خط فکری افراد توجه داشته باشد و فارغ از اینکه چه کسی پیروز انتخابات خواهد شد بصورت جمعی همت و تلاش کنند تا اخلاقیات را در تمامی طول انتخابات برقرار کند. 

معاون ریاست قوه قضاییه و رئیس مرکز توسعه شورای حل اختلاف کشور همچنین در بخش هایی دیگر در سخنانش به مسئله امر به معروف اشاره کرد و گفت: اگر محبت را از امر به معروف و نهی از منکر بگیریم پوسته ای خالی بی‌محتوا از آن باقی می ماند.

حجت الاسلام صادقی امر به معروف و نهی از منکر را از اعظم واجبات عنوان و اظهار کرد: امروز مهم ترین معیار برتری امت اسلام امر به معروف و نهی از منکر است که مسئولیتی اجتماعی برای همه جامعه می باشد.

در گردهمایی امروز نماینده ولی فقیه در استان گیلان و همچنین رئیس بسیج دانشجویی کشور نیز به مسئله مر به معروف و نهی از منکر و فرهنگ  عفاف و حجاب اشاره کردند و بر ترویج آن همراه با کار فرهنگی تاکید کردند.