آستارا – ایرنا – فرماندار آستارا با اعلام گلایه رانندگان از وضعیت ناهموار تقاطع ریل و جاده در این شهرستان، اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و شرکت پیمانکار پروژه را به ساماندهی آن محدوده فراخواند.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز سه شنبه در جلسه شورای ترافیک در فرمانداری این شهرستان با اشاره به حجم بالای تردد در محور آستارا – اردبیل، ساماندهی تقاطع ریل و جاده را ضروری خواند و بر انجام این امر ظرف ۱۵ روز تاکید کرد.

وی گفت: بسیاری از سرعت گیرها در جاده های مواصلاتی آستارا ایمن ساخته نشده است و شهرداری و راهداری برای ایمن سازی و اصلاح آنها برنامه ریزی و اقدام کنند.

وی از برنامه ریزی برای یک طرف شدن خیابان های شهید رستمیان و ولی عصر خبر داد و گفت: ماموران پلیس راه و راهور با وجود کمبود نیرو و امکانات، برای رفع ترافیک و امنیت عبور و مرور تلاش می کنند.

کامبیز لقمانی مقدم معاون برنامه ریزی فرماندار آستارا هم بر افزایش گشت پلیس در محور آستارا-اردبیل برای مقابله با تخلفات رانندگی و کاهش تصادفات تاکید کرد و تامین روشنایی برخی نقاط گردشگری و پر تردد را با همکاری دستگاه های متولی خواستار شد.

رمضان دانش رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای آستارا در این جلسه گفت: ۴۲ سرعت گیر در مسیر آستارا و تالش ساخته و ۲ دوربین ثبت تخلف سرعت راه اندازی شده است و باید ابزارهای الکترونیکی جلوگیری از تخلفات رانندگی افزایش یابد.

جمشید کونشی رئیس پلیس راه آستارا نیز در این جلسه اعلام کرد: در سه سال گذشته در مسیر شهرک عباس آباد تا روبروی پایانه، ۲۵۷ فقره تصادف فوتی و جرحی رخ داده و بیشترین علت آن سرعت غیرمجاز بوده و نصب سرعت گیر در آن مسیر ضروری است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۲۵ کیلومتر راه اصلی، ۱۴۸ کیلومتر راه روستایی و ۱۵ کیلومتر بزرگراه در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.