رشت – ایرنا – مردم رشت در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی امروز "سه شنبه" در مصلی امام خمینی (ره) تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، تجمع اعتراض آمیز مردم رشت در محکومیت حملات تروریستی منطقه و حمایت از مردم مظلوم فلسطین با حضور قشرهای مختلف از مرد و زن در مصلی امام خمینی (ره) رشت با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

تجمع کنندگان در مصلی رشت با در دست داشتن پلاکاردهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و برافراشتن پرچم اسرائیل حمایت خود را از مرم مظلوم فلسطین و دفاع از آرمان قدس شریف اعلام کردند.

شرکت کنندگان در این تجمع با مشت های گره کرده و فریادهای کوبنده با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل تنفر و انزجار خود را از ظالمان عالم به نمایش گذاشتند و خواستار پایان ظلم و جنایت شدند.

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در این مراسم در سخنانی با اشاره به حرکت خودجوش مردم در حمایت از مردم مظلوم فلسطین گفت: این حرکت برای رضای خدا و لبیک به ندای پیامبر عظیم شان است که فرمودند اگر کسی فریاد مسلمانی را بشنود که به فریاد ما برسید و پاسخ ندهد، مسلمان نیست.

آیت الله رسول فلاحتی اظهار داشت: حرکت خودجوش جوانان، نوجوانان، زنان و مردان به حمایت از مردم مظلوم فلسطین اعلام بیزاری و برائت از حرکت شوم رژیم صهیونیستی در منطقه است.

وی با اشاره به مبارزات جدید جوانان دنیای مقاومت به ویژه فلسطین خاطر نشان کرد: این مبارزات حکایت از شکل گیری انتفاضه سومی است که این انتفاضه در طول تاریخ ۷۳ سال اشتغال فلسطین کم نظیر بلکه بی نظیر است، این حرکت جدید آرامش را از صهیونیست ها سلب کرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان بیان داشت: گفتمان در دنیای امروز پاسخگو نیست، مقاومت و مبارزه است که بذر امید را در دل مسلمانان جهان و حتی مستضعفان غیرمسلمان ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه امروز سردمداران اسرائیل جعلی و آمریکای توخالی چیزی جز منطق زور نمی فهمند، اضافه کرد: گفتمان برای امروز دنیا به کار نمی رود، قدرت های استکبار جهانی از گفتمان چیزی نمی فهمند.

نماینده ولی فقیه در گیلان مقاومت را تنها راه در برابر جبهه عربی و غربی دانست و خاطر نشان کرد: ایران اسلامی اولین الگو برای مقاومت در دنیای اسلام و مبارزه علیه جبهه استکبار است.