آستارا – ایرنا – مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت: ۱۲ حوزه در ۶ مدرسه برای امتحانات نهایی پایه دوازدهم رشته‌های ریاضی، تجربی و انسانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا آماده شده است.

سجاد موسوی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: امتحانات پایه های نهم و دوازدهم در آستارا به صورت حضوری و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی از جمله فاصله گذاری اجتماعی آغاز شده است.

وی افزود: یک هزار و ۳۵۳ دانش آموز پایه نهم در ۳۴ مدرسه و یک هزار و ۸۳ دانش آموز پایه دوازدهم در ۶  مدرسه شهرستان آستارا در این امتحانات تا اواخر خردادماه شرکت خواهند کرد.

وی بیان کرد: فاصله لازم برای صندلی هر دانش‌آموز، ۲ متر در نظر گرفته شده است و مراقبان سلامت در محیط مدارس، قبل و بعد از امتحانات از تجمع دانش‌آموزان جلوگیری می ‌کنند.

موسوی ادامه داد: دستورالعمل بهداشتی و شیوه ‌نامه برگزاری امتحانات حضوری به مدارس ارسال و به ضدعفونی حوزه‌های امتحانی قبل و بعد از آزمون ها تاکید شده است.

مدیر آموزش و پرورش آستارا به اولیای دانش ‌آموزان اطمینان خاطر داد که در حوزه های امتحانی نهایت دقت در رعایت پروتکل‌ های بهداشتی صورت گیرد و به دانش‌ آموزان توصیه کرد با ماسک در آزمون حضور یافته و قبل و بعد از آزمون با مراقبان سلامت همکاری و از دست دادن یا نزدیک شدن به دوستان خود پرهیز کنند.

۱۸ هزار دانش آموز در ۱۶۰ مدرسه دولتی و غیردولتی آستارا مشغول تحصیل علم هستند و به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، تحصیل در فضای مجازی صورت می گیرد.

توزیع بسته های حمایتی از سوی اداره کل گمرک آستارا

مدیرکل گمرک آستارا از توزیع ۲۵ بسته حمایتی به ارزش ۸۰ میلیون ریال به نیازمندان، در قالب طرح مواسات و کمک مومنانه خبر داد.

کریم رسولی روز دوشنبه در حین توزیع بسته های غذایی در حسینیه گمرک آستارا گفت: خانوارهای نیازمند و آسیب دیده از کرونا از این حمایت ها بهره مند می شوند و این رزمایش با مشارکت گمرک، سپاه و خیران اجرا می شود.

سرهنگ بهزاد قنبری فرمانده سپاه آستارا هم افزود: هر بسته حمایتی شامل برنج، مرغ، روغن، حبوبات، رب گوجه و ماکارونی است و پیش از این با همکاری خیران در ماه رمضان، هزار و ۵۰۰ بسته مواد غذایی به خانوارهای نیازمند توزیع شده بود.

ویروس کرونا در همه کشورها خسارات مالی و جانی به جا گذاشته و در کشور ما علاوه بر مساعدت های دولت برای کاهش آلام آسیب دیدگان و نیازمندان، کمک های مردمی در قالب طرح های مواسات توزیع می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.