رشت-ایرنا- دادستان شهرستان رضوانشهر گفت: ترویج حجاب و مقابله با بدحجابی، باید از راه فرهنگی صورت بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید مرتضی هاشمی ساداتی روز دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی رضوانشهر اظهار داشت:  برخورد های قهری همیشه  جواب نخواهد داد و باید مراقب باشیم و با احتیاط با موضوعات فرهنگی رفتار نمائیم.

 وی در ادامه بیان کرد: متأسفانه در سطح جامعه شاهد جولان فضای مجازی هستیم که تمام زیر ساخت های فرهنگی ما را مورد هدف قرار داده اند و بدلیل عدم مدیریت صحیح امروز با چنین مشکلاتی در این خصوص مواجه هستیم.

 دادستان رضوانشهر در ادامه موضوعات معیشتی و اقتصادی مردم را مورد تأکید قرار داد و افزود: مشکلات اقتصادی و معیشتی باید مورد توجه همه مدیران باشد و مسئولان با رعایت تقوای الهی، الگو سازی در جامعه را ترویج کنند.

همچنین دادستان رضوانشهر در ادامه این نشست فرهنگی گفت: طبق قانون اصلاحی مواد ۱ و همچنین ۶ و ۷ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ مبنی بر تسریع در صدور مجوز کسب و کار، در کوتاهترین زمان ممکن باید انجام پذیرد.

امام جمعه رضوانشهر نیز در این جلسه گفت: موضوع امر به معروف و نهی از منکر بسیار گسترده است و تنها در پوشش و نحوه لباس پوشیدن افراد خلاصه نمی شود.

 حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی نژاد با تأکید بر لزوم  امر به معروف و نهی از منکر گفت: این مهم تنها به مساله  پوشش افراد در سطح جامعه خلاصه نمی شود بلکه در همه بخش های جامعه لازم الاجرا است.

 وی افزود : سیاست در متن احکام دینی ما گنجانده شده است و نمی توانیم این موضوعات را نادیده بگیریم ولی حق سیاسی کاری نداریم.

  مهدی نژاد در ادامه با اشاره به موضوع بد حجابی در سطح جامعه افزود: این موضوع امروز یک معضل در سطح جامعه است که منشاء اصلی آن فضای مجازی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی رضوانشهر تصریح کرد: حمایت از سرمایه گذاران و رفع موانع تولید امروز از موضوعات بسیار مهم  مورد تأکید رهبری است.

 همچنین در این نشست فرماندار رضوانشهر در سخنانی با تبریک روز روابط عمومی گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبری ، روابط عمومی‌ها بایستی حقیقت مطلب در مورد دستگاه‌ها بیان کنند.

 محمود قاسمی، در ادامه با اشاره به برگزاری کنگره ۸ هزار شهید سرافراز در گیلان اظهار داشت: در آستانه برگزاری این کنگره عظیم در سطح گیلان هستیم و همه ما به تناسب وظیفه باید سهم مشارکت خودمان را در این راستا ایفا کنیم.

 وی افزود: شهدا تأمین کننده مطالبات معنوی ما هستند و مردم برای زیارت قبور مطهر شهدا همواره با اشتیاق می روند.

 همچنین در ادامه این جلسه، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رضوانشهر ضمن تشکر از همکاری و توجه فرماندار این شهرستان نسبت به اقشار هنرمند گفت: با توجه به اینکه سال گذشته هیچ گونه تسهیلات بانکی به هنرمندان پرداخت نشده است خواستار همکاری بانک ها برای این موضوع شد.

 مجید شافعی افزود: البته از سوی فرماندار این شهرستان بسته های معیشتی و کمک های نقدی بصورت محدود در اختیار تعدادی از هنرمندان رضوانشهر و پره سر قرار داده شد که جای تقدیر دارد.  

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.