آستارا – ایرنا – جمعی از مردم، مسئولان، طلاب و دانشجویان آستارا با برگزاری تجمع اعتراضی و سردادن شعارهای مرگ برآمریکا و اسرائیل و به آتش کشیدن پرچم رژیم صهیونیستی، جنایت‌ها و تجاوزهای رژیم اشغالگر قدس را محکوم کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ در تجمع اعتراضی علیه جنایت های رژیم صهیونیستی که روز دوشنبه در محوطه حوزه علمیه آستارا برگزار شد، امام جمعه این شهرستان گفت: اشغالگری رژیم صهیونسیتی و کشتار مردم بی ‌گناه، آتش قهر جبهه مقاومت را برافروخته و اقتدار این جبهه باعث هراس استکبار شده است.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: رژیم صهیونیستی هنوز قدرت بالای موشکی جبهه مقاومت را ندیده است و امروز گنبد آهنین اسرائیل توان مقابله با موشک های حماس و مبارزان فلسطینی را ندارد.

وی به حوادث خونبار افغانستان نیز اشاره و تصریح کرد: مقصر اصلی حادثه تروریستی افغانستان و شهادت بیش از ۸۰ دانش آموز و مجروحیت بیش از ۲۰۰ دختر ۱۰ تا ۱۲ ساله، رژیم و ارتش تروریست آمریکاست و باید در این خصوص پاسخگو باشند. 

او افزود: از ۲۰ سال قبل، آمریکای جنایتکار با حضور اشغالگرانه خود در افغانستان نه تنها این کشور بلکه منطقه را ناامن و زمینه رشد و تکثیر گروه های تروریستی را فراهم کرده و حمایت ارتش تروریستی آمریکا از تروریست های داعش و طالبان به دنیا آشکار شده است.

وی بیان کرد: کشورهای غربی و مدعیان حقوق بشر نه تنها در برابر اقدامات ددمنشانه رژیم کودک کش اسرائیل بلکه در مورد حادثه تروریستی مدرسه دخترانه کابل هم سکوت کردند و ماهیت دروغین آنها به جهانیان آشکار شد.

حافظ نیا افزود: افزایش بصیرت دینی جبهه مقاومت و کشورهای اسلامی، معامله قرن و توطئه آمریکا و صهیونیست ها را خنثی کرد و مبارزان فلسطینی دریافتند که راه نجات قدس، تداوم گفتمان مقاومت است.

 امام جمعه آستارا گفت: شرایط بی ثبات رژیم صهیونیستی ناشی از شکاف های عمیق سیاسی، اجتماعی و فرهنگی این رژیم است و ملت‌ های آزاده جهان باید با تعمیق این شکاف ها و گسل ها، زمینه نابودی این رژیم جنایتکار را فراهم کنند.

سرزمین های اشغالی فلسطین از آغاز ماه جدید میلادی (می) شاهد دور تازه جنایات رژیم صهیونیستی است که با احکام ظالمانه دادگاه های این رژیم در پی بیرون راندن ساکنان منطقه شیخ جراح پس از چندین دهه مبارزه حقوقی فلسطینیان و غصب خانه و کاشانه آنها به نفع شهرک نشینان صهیونیست مواجه شده‌اند.

در پی حملات رژیم صهیونیستی تاکنون حدود ۲۰۰ نفر به شهادت رسیده اند و شمار مجروحان نیز به بیش از هزار نفر رسیده است و بیشتر آنان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند. حملات شش روز اخیر رژیم صهیونیستی خسارت مادی زیادی را به تأسیسات زیربنایی و منازل فلسطینی‌ها و زمین‌های کشاورزی آنان وارد کرده به طوری که براساس برآوردهای اولیه، این خسارت ها بالغ بر ۱۵۵ میلیون دلار است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و چندین دانشگاه و حوزه علمیه برادران در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.