آستارا – ایرنا – فرماندار آستارا گفت: عملیات احداث ۲ درمانگاه در شهرهای آستارا و لوندویل ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با توجه به اعتبارات اختصاص یافته، تا پایان سال جاری تکمیل و راه‌اندازی خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز یکشنبه در بازدید از بیمارستان و درمانگاه های آستارا افزود: درمانگاه تخصصی آستارا در محوطه شبکه بهداشت و درمان این شهرستان به مساحت ۵۰۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال در حال ساخت است و در آن متخصصان زنان، داخلی، جراحی، رادیولوژی و اطفال خدمات رسانی خواهند کرد.

وی گفت: بخش بیماران دیالیزی در بیمارستان قدیمی فعال است اما قصد داریم آن را در محوطه بیمارستان جدید راه اندازی کنیم و توسعه فضای فیزیکی اورژانس هم در دست اجراست.

وی ادامه داد: درمانگاه بخش لوندویل نیز با عنوان “بیمار بستر” با ظرفیت ۲۰ تختخواب در حال ساخت است و با تکمیل و تجهیز آن، بخشی از مشکلات بهداشت و درمان بخش رفع خواهد شد.

فرماندار آستارا اظهار کرد: درمانگاه لوندویل با مشارکت بنیاد علوی، به مساحت یک هزار و ۱۸۰ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۴۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال ساخته می شود و اعتبار تجهیز آن نیز با پیگیری های نماینده آستارا اختصاص یافته است.

صابر وضعیت آستارا را از نظر کرونا زرد اعلام کرد و با اشاره به احتمال تشدید شیوع این ویروس، از هموطنان خواست از سفرهای غیرضروری به این شهرستان خودداری کنند.

شبکه بهداشت و درمان آستارا با یک بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی، ۶ مرکز بهداشتی، یک مرکز درمانی در بخش لوندویل، ۲۵ خانه بهداشت و حدود ۵۰۰ نیروی انسانی فعالیت می کند.

بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده است.