ایسنا/گیلان سخنگوی وزارت بهداشت گفت: سیستم سلامت در بحران کرونا سختی‌های بسیار زیادی را متحمل شده و در تولید واکسن نیز به‌خوبی پیش رفته و امیدواریم نتیجه‌بخش باشد.

دکتر سیما سادات لاری امروز در نشست اجرایی طرح شهید سلیمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تلاش‌های وزارت بهداشت در جهت مقابله با ویروس کرونا، اظهار کرد: سیستم سلامت در بحران کرونا سختی‌های بسیار زیادی را متحمل شده و در تولید واکسن نیز به‌خوبی پیش رفته و امیدواریم نتیجه‌بخش باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت با بیان اینکه اوج و بلوغ مدیریت بیماری کرونا با اجرای طرح شهید سلیمانی در حال شکل گرفتن است، افزود: روحیه شهید سلیمانی خالصانه خدمت کردن و عاشق مردم بودن بود و اکنون مزین شدن این طرح به نام شهید سلیمانی موجب شده تا همه بیشتر کمک کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت از پیشرفت‌های حاصل شده در گیلان به جهت  اجرای طرح شهید سلیمانی ابراز خرسندی کرد و گفت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و معاون بهداشتی آن نقشه راه خوبی برای پیشبرد طرح دارند و اکنون نتیجه آن ملموس و پیشرفت‌ها مشخص است.

هم‌دلی پیش‌آمده و نقشه راه تبیین شده امیدوارکننده است

لاری با بیان اینکه وزیر بهداشت و سپاه شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند و هیچ مأموریتی جز کنترل و قطع ویروس ندارند، خاطرنشان کرد: هم‌دلی پیش‌آمده و نقشه راه تبیین شده قابل‌تقدیر و امیدوارکننده است.

وی از تقویت بنیه و سرمایه‌های اجتماعی در کشور با اجرای طرح شهید سلیمانی خبر داد و تصریح کرد: همه کشور و نظام در حال صرف کردن غیرتی هستند تا طرح شهید سلیمانی به بهترین شکل ممکن اجرایی شود.

ناظر عالی وزیر بهداشت در اجرای طرح شهید سلیمانی در استان‌های شمال کشور از صعودی بودن شمار مبتلایان به کرونا در استان‌های شمالی خبر داد  و گفت: با توجه به سرد شدن هوا و احتمالاً بستن درب و پنجره‌ها تهویه کافی در منازل صورت نگرفته و انتشار و اشاعه ویروس بیش‌ازپیش است.

شناسایی بیماران کرونایی از بین جمیعت گیلان بسیار راحت است               

سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه در کرونا پیشگیری مقدم بر درمان است، اظهار کرد: ۲۰۷۶ پایگاه مقاومت در استان وجود دارد که شناسایی، آموزش و بیماریابی کرونایی برای بسیجیان بسیار راحت است.

تعیین یک نفر در بین خانوارهای گیلان به‌عنوان مسئول کرونا در خانه

وی با بیان اینکه در هر خانه یک نفر به‌عنوان مسئول کرونا انتخاب و آموزش داده‌ شده، افزود: علاوه بر آموزش مسئول کرونا در هر خانه، چند شماره تماس از ۴۰۳۰ و مراقبین بسیج به آن‌ها داده می‌شود تا در بروز مشکل سریعاً تماس بگیرند.

فرمانده سپاه قدس گیلان مراقبت از بیماران و حمایت از آسیب‌پذیران را در طرح شهید سلیمانی مورد تأکید قرارداد و گفت: سپاه علاوه بر تأمین غذا بیماران نیازمند در این طرح، توجه نسبتاً مطلوبی به آسیب‌پذیران بیمار در این طرح دارد و گاها حداقل حقوق موردنیاز خانوار را در مدت‌زمان معین پرداخت می‌کند.                                                                             

عبدالله پور با بیان اینکه سپاه علاوه بر بیماریابی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، ملزومات بهداشتی و حفاظت فردی خانوارها را نیز تأمین می‌کند، گفت: تاکنون ۲۵۲۵ تب‌سنج نیز به جهت اعتمادسازی و تب‌سنجی مردم استان توسط گروه‌های عملیاتی خریداری‌شده و در اختیارشان قرارگرفته است.

سپاه هیچ کاری مهم‌تر از کنترل کرونا ندارد

وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی با وحدت، همدلی و به‌دوراز حاشیه‌نگاری موفق خواهد بود، گفت: بیش ازآنچه در توان کادر سلامت است مردم و بسیجیان در میدان پای‌کار هستند و هیچ خانواری در سطح استان وجود ندارد که از غربالگری پنهان بماند.

فرمانده سپاه قدس گیلان از تعطیل شدن تمامی بخش‌ها و حوزه‌های خدمات‌رسانی این نهاد انقلابی خبر داد و گفت: سپاه هیچ کاری مهم‌تر از کنترل شیوع کرونا ندارد و در این زمینه هیچ کمبود نیروی نداریم و باقدرت این طرح را اجرا خواهیم کرد.

انتهای پیام