رشت – ایرنا – هفته بیست و چهارم مسابقات فوتبال لیگ دسته اول کشور برگزار شد که تیم چوکا در برابر مس کرمان و ملوان بندر انزلی در برابر شاهین شهرداری بوشهر به تساوی رضایت دادند و تیم شهرداری آستارا نیز هفتمین شکست متوالی خود را تجربه کرد.

در جریان بازی های برگزار شده این هفته ، تیم فوتبال چوکا تالش برابر مس کرمان صدرنشین این مسابقات به نتیجه مساوی یک بر یک دست یافت ، تیم فوتبال ملوان بندرانزلی برابر شاهین شهرداری بوشهر به نتیجه مساوی بدون گل دست یافت و تیم شهرداری بندر آستارا نیز در ادامه روند ناکامی های هایش در دور برگشت ، با نتیجه ۲ بر یک مغلوب خوشه طلایی ساوه شد.

تیمهای فوتبال چوکا تالش و مس کرمان پنجشنبه شب در آغاز هفته بیست و چهارم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور در ورزشگاه سردارجنگل رشت به مصاف هم رفتند که در نهایت این بازی با نتیجه مساوی یک بر یک خاتمه یافت.

این دیدار به نوعی بازی تیم صدر جدولی (مس کرمان) با یکی از تیم های انتهای جدولی بود که در نهایت هر دو تیم به نتیجه مساوی رضایت دادند اما این مساوی در حالی به ثبت رسید که تیم فوتبال چوکا تالش از صدرنشین لیگ دسته یک جلو بود و در نیمه دوم، گل مساوی را دریافت کرد تا تیم چوکا نتوانند از مس طلا بگیرد.

البته در این دیدار مهدی پاشازاده سرمربی چوکا تالش نتوانست تیمش را برابر مس کرمان همراهی کند زیرا این مربی به دلیل ابتلا به بیماری کووید۱۹، مراحل درمان خود را سپری می کند ولی با این وجود، بازیکنان تیم بازی قابل قبولی را برابر تیم مس کرمان که جدی ترین مدعی قهرمانی و صعود به لیگ برتر است را نمایش بدهند.

در نیمه اول این مسابقه هر دو تیم بازی را هجومی آغاز کردند و حتی در همان ثانیه های ابتدایی، تیم چوکا می توانست به گل دست یابد اما حمید خدابنده لو بازیکن این تیم نتوانست از فرصت به دست آمده استفاده کند تا پس از به هدر رفتن این فرصت، تیم مس کرمان بازی را در اختیار بگیرد و چند حمله را  روی دروازه تیم چوکا انجام دهد.

در دقیقه ۱۶ این دیدار، سعید خردمند بازیکن تیم فوتبال چوکا تالش با حرکات زیبا، مدافعان تیم مس کرمان را جا گذاشت و سانتر این بازیکن را، علی امیری با یک ضربه سر به گل تبدیل کرد تا چوکایی ها این نیمه را برنده به رختکن بروند.

نمیه دوم این دیدار با حملات تیم مس کرمان آغاز شد و این تیم بر بازی تسلط داشت تا اینکه در دقیقه ۷۲ روی اشتباه مدافعان تیم فوتبال چوکا تالش، محمد علی نژاد بازیکن تیم مس کرمان موفق شد گل مساوی این بازی را به ثمر برساند.

پس از به ثمر رسیدن گل مساوی، هر دو تیم یک بازی هجومی را از خود به نمایش گذاشتند و فرصت های گلزنی مناسبی نیز بدست آوردند اما هیچ یک از این فرصتها تبدیل به گل نشد تا در نهایت این بازی با نتیجه مساوی یک بر یک خاتمه یابد.

به هرحال تیم فوتبال چوکا تالش بدون سرمربی در دیدار برابر تیم قدرتمند و مدعی مس کرمان بازی قابل قبولی را انجام داد و هواداران این تیم انتظار دارند که روند رو به رشد این تیم با حضور مهدی پاشازاده ادامه یابد. 

هفتمین شکست متوالی شهرداری بندر آستارا 

اما تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا دیگر نماینده استان گیلان در رقابت های لیگ دسته اول کشور در هفته بیست و چهارم این مسابقات در دیداری خارج از خانه در ساوه رو در روی تیم خوشه طلایی قرار گرفت که در نهایت با نتیجه ۲ بر یک مغلوب حریفش شد.

تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا که در دور رفت، بازی های درخشان و نتایج بسیار خوبی را کسب و عنوان قهرمانی نیم فصل را تصاحب کرد، در دور برگشت بسیار ضعیف و دور از انتظار ظاهر شده و در تمامی بازی های دور برگشت متحمل شکست شده است.

این تیم که از اواخر دور رفت این مسابقات با مشکل مالی مواجه شده بود، در چند بازی ابتدایی دور برگشت با کناره گیری “پایان رافت” سرمربی و چهار بازیکن خود مواجه شد و این امر باعث شد که روند ناکامی این تیم در سایر بازیهای دور برگشت نیز ادامه یابد.

تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا در دیدار خارج از خانه خود برابر خوشه طلایی ساوه نیز متحمل شکست شد تا از هفت دیدارش در دور برگشت هفت شکست کسب کند و این تیم در دور بازگشت تاکنون حتی یک امتیاز نیز کسب نکرده به عنوان ضعیف ترین تیم دور برگشت لقب گیرد.

این در حالی است که در پایان دور رفت، همه تیمهای مدعی و صاحب نام حساب ویژه ای را روی تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا باز کرده بودند چون این تیم توانست در میان تمامی مدعیان در پایان دور رفت صدرنشین شود اما هم اینک این تیم با هفت شکست متوالی در دور برگشت ، در نیمه دوم جدول رده بندی و در مکان یازدهم جدول قرار دارد.

به هرحال هواداران تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا منتظرند که روند ناکامی های این تیم خاتمه یابد و تیم شهرداری بندر آستارا در ادامه بازی های دور برگشت همانند دور ر فت ظاهر و نتایج قابل قبولی را کسب کند تا در پایان اولین تجربه خود در لیگ دسته اول، مکان و جایگاه ارزشمندی را کسب کند.

ملوان در حسرت پیروزی 

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده استان گیلان در لیگ دسته اول در هفته بیست و چهارم این مسابقات جمعه شب در دیداری خانگی رو در روی تیم شاهین شهرداری بوشهر قرار گرفت که در نهایت برابر حریفش به نتیجه مساوی بدون گل دست یافت.

ملوانان که آخرین پیروزی خود را در هفته بیستم این رقابت ها کسب کرده اند، در این بازی خانگی نیز موفق به کسب پیروزی نشدند تا با فرصت سوزی در بازیهای خانگی ، در حسرت پیروزی باشند و چهارمین بازی بدون پیروزی را سپری کنند.

البته این دیدار به نوعی جنگ بین دو تیم همسایه در لیگ دسته اول کشور بود چون تیم های شاهین شهرداری بوشهر و ملوان بندرانزلی با امتیازی مشابه و فقط به دلیل تفاضل گل در مکان های نهم و دهم جدول قرار داشتند که در نهایت دو تیم به نتیجه مساوی رضایت دادند.

البته کسب نتیجه مساوی برای تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر رضایت کننده بود چون این تیم در یک بازی خارج از خانه موفق به این امر شده اما تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در دیداری خانگی به مساوی رضایت داد تا همچنان این تیم در نیمه دوم جدول رده بندی قرار داشته باشد.

در جریان این مسابقه و در  نیمه اول این دیدار ، ملوانان برتری محسوسی نسبت به حریف خود داشتند و بازیکنان این تیم چند موقعیت مناسب گلزنی نیز بدست آوردند اما این فرصت ها به هدر رفت تا سرانجام این نیمه بدون رد و بدل شدن گلی، با نتیجه مساوی خاتمه یابد .

در نیمه دوم نیز تیم فوتبال ملوان بندرانزلی بر بازی تسلط کاملی داشت و فرصت های مناسب گلزنی به خصوص در دقایق پایانی به دست آورد اما بی دقتی مهاجمان و همچنین درخشش دروازبان تیم شاهین شهرداری بوشهر مانع از گلزنی ملوانان شد تا این بازی با نتیجه مساوی بدون گل به پایان برسد.

تا پایان هفته بیست و چهارم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور ، تیم ملوان بندرانزلی با کسب ۳۳ امتیاز در مکان دهم ، تیم فوتبال شهرداری بندر آستارا با کسب ۳۱ امتیاز در مکان یازدهم و تیم فوتبال چوکا تالش با ۲۴ امتیاز در مکان پانزدهم جدول رده بندی قرار دارند.

در رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان ، ۱۸ تیم در یک گروه به صورت دوره ای و رفت و برگشت با هم رقابت می کنند که تیم های ملوان بندرانزلی ، چوکا تالش و شهرداری بندر آستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.