آستارا – ایرنا – امام جمعه موقت آستارا گفت: انتخابات محل تجلی و ظهور اراده ملت برای تعیین سرنوشت کشور است و تشخیص فرد اصلح در همه‌پرسی، اهمیت بسزایی دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حجت الاسلام ناصر صالحی در خطبه های نماز جمعه در مصلای آستارا ، مسئولیت در نظام اسلامی را امانتی برای خدمتگزاری توصیف و خاطرنشان کرد: مسئولان و مدیران در پیشگاه مردم و در آخرت، در قبال وظایف خود مورد  بازخواست قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: در انتخابات با اثر انگشت خود، فردی را برای یک دوره چهار ساله به مسئولیتی مهم نظیر ریاست جمهوری تعیین می کنیم؛ بنابراین در نتیجه انتخاب خود شریک هستیم و باید برای گزینش فرد اصلح و توانمند، تدبر و تامل داشته باشیم.

وی انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاها را نیز مهم ارزیابی و تصریح کرد: گاهی برخی داوطلبان شوراها برای جلب نظر مردم عوام فریبی می کنند و با پخش موسیقی غیرمجاز برای کسب آرا تلاش می کنند و نحوه امانت داری و مسئولیت پذیری این قبیل افراد از هم اکنون مشهود است.

صالحی انتخاب افراد از روی طایفه گرایی و جو زدگی را بی نتیجه خواند و گفت: اگر بدون لحاظ معیارها و شاخص ها به انتخاب دست بزنیم، باید چهار سال چوب کمبودها و مشکلات را بخوریم.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان ‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه، میان ‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و همه پرسی شوراهای اسلامی شهر و روستا در یکهزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری کشور  ۲۸ خرداد امسال برگزار خواهد شد.  

امام جمعه آستارا ، جنایات رژیم صهیونستی را در فلسطین و غزه محکوم کرد و با اشاره به درماندگی این رژیم در مقابل جبهه مقاومت، نسبت به ریشه کنی و از بین رفتن آن ابراز امیدواری کرد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.