ایسنا/گیلان امام جمعه رشت گفت: امروز قدرت های سلطه گر جهانی در تلاش هستند ملت ها را از ارزش های بومی و فرهنگ های ملی دور نگه دارند و به طرف فرهنگ های مد نظر خود هدایت کنند.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به تلاش استکبار جهانی برای مقابله با فرهنگ ملت ها، اظهار کرد: استکبار جهانی با از بین بردن ارزش های فرهنگی ملت ها و جایگزین کردن فرهنگ غرب به دنبال سلطه جویی هستند.

وی زبان فارسی را یکی از مولفه های فرهنگی ملت ایران دانست که دستخوش فرسایش شده و تصریح کرد: مقام معظم رهبری بر پاسداری از زبان فارسی تاکید فرمودند و نسبت به همگانی شدن زبان انگلیسی در دنیا هشدار دادند، زیرا ابزار استکبار برای افزایش سلطه گری خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در گیلان، با بیان اینکه علاوه بر زبان فارسی باید گویش های بومی و محلی کشور نیز حفظ شود، خاطرنشان کرد: امروز باید زبان فارسی تبدیل به زبان آموختن دانش روز در دانشگاه های دنیا باشد تا بتوانیم فرهنگ و تاریخ و تمدن خودمان را صادر کنیم.

امام جمعه رشت، با اشاره به تاریخ ۷۰ ساله سراسر کشتار و جنایت و اشغال رژیم صهیونیستی، گفت: به رسمیت شناختن رژیم جعلی صهیونیستی از بلاهای دنیای معاصر است، با شکل گیری انتفاضه جدید جوانان فلسطینی به زودی شاهد نابودی این غده چرکین خوایم بود.

وی با بیان اینکه در ایام ارتحال آیت الله بهجت(ره) هستیم، عنوان کرد: آیت الله بهحت افتخار دنیای اسلام و شیعه است که سال ها در حوزه های علمیه تلاش کرد و علاوه بر درک کامل سیاسی و اجتماعی، فقیه و عارف بود.

آیت الله فلاحتی، همچنین به جنایت بزرگ آل سعود مبنی بر تخریب بقاع متبرکه در ۹۵ سال گذشته اشاره کرد و یادآور شد: از تمام راه هایی که منتهی به آزار و اذیت پیامبر(ص) می شود، باید اجتناب کنیم.

انتهای پیام