رشت – ایرنا – سارا بهمنیار ملی پوش شایسته گیلان به اردوی تیم ملی کاراته بانوان دعوت شد.

مدیر روابط عمومی هیات کاراته استان گیلان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مرحله جدید اردوی تیم ملی کاراته بانوان ایران از روز چهارشنبه هفته جاری ۱۹ آذر ماه در تهران برپا می شود، که سارا بهمنیار نیز در این اردو حضور خواهد یافت.

طاهره ریحانی افزود: با تصمیم سمانه خوش قدم سرمربی تیم ملی کاراته بانوان، سارا بهمنیار از استان گیلان به همراه حمیده عباسعلی و رزیتا علیپور در این اردو حضور می یابند و همچنین به احتمال زیاد سه کاراته کای دیگر، به این جمع اضافه خواهند شد.

وی ادامه داد: با نظر فدراسیون و هماهنگی مسئولان دانشگاه آزاد، این اردو در محل مجموعه ورزشی این دانشگاه در تهران برگزار خواهد شد که سارا بهمنیار که یکی از امیدهای گیلان و کشور برای کسب سهمیه المپیک است، به همراه سایر ملی پوشان تمرینات آماده سازی خود را زیر نظر کادر فنی دنبال می کنند.

ریحانی خاطرنشان کرد: البته طبق برنامه پیش بینی شده، ابتدا اعضای تیم ملی کاراته بانوان پس از ورود به اردو، تست کرونا خواهند داد و پس از مشخص شدن پاسخ تست‌ها، تمرینات خود را از صبح پنجشنبه آغاز می‌کنند.

مدیر روابط عمومی هیات کاراته گیلان بیان کرد: بانوان ملی پوش کاراته که تاکنون توسط حمیده عباسعلی موفق به کسب یک سهمیه حضور در المپیک شده‌اند برای قطعی کردن دو سهمیه دیگر، در رقابتهای کاراته وان مراکش و مرحله نهایی گزینشی پاریس حضور خواهند یافت که امیدواریم سارا بهمنیار در مسابقات کاراته وان مراکش موفق به کسب سهمیه المپیک شود.

سارا بهمنیار کاراته کای گیلانی تاکنون مدال‌های زیادی را کسب کرده که از جمله آنها کسب مدال نقره لیگ جهانی وان اتریش، مدال طلای پنجمین مرحله لیگ جهانی ۲۰۱۹ ژاپن، مدال طلای ششمین مرحله لیگ کاراته وان در مسکو، مدال برنز لیگ جهانی کاراته وان امارات، مدال نقره مسابقات امیدهای جهان در اسپانیا، مدال نقره مسابقات امیدهای آسیا در قزاقستان و همچنین مدال نقره لیگ جهانی کاراته وان ژاپن است. وی همچنین در نخستین حضورش در تیم ملی بزرگسالان توانست در رقابت‌های جهانی اسپانیا مدال برنز کسب کرده و به عنوان اولین بانوی گیلانی دارنده مدال جهانی در رشته کاراته معرفی شود.