ایسنا/گیلان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از انسداد محور پونل – خلخال به دلیل احتمال ریزش بهمن خبر داد و گفت: بیشترین ارتفاع برف مربوط به محور سیاهکل – دیلمان با ۶۵ سانت است.

فریبرز مرادی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه امسال ۵۴۵ راهدار در قالب ۵۳ اکیپ در محورهای کوهستانی استان فعال هستند، اظهار کرد: راهداران با استفاده از ۳۵۱ دستگاه ماشین آلات راهداری برای خدمات رسانی در بارش های احتمالی برف آماده شده اند.

وی افزود: با وجود ۱۳ هزار و ۳۸۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی که در گیلان وجود دارد، در مواقعی که بارش های برف سنگین باشد به ترتیب اولویت پاکسازی با آزادراه ها، بزرگراه ها، جاده های اصلی و سپس فرعی است و در این زمینه حتما از توان بخش خصوصی هم استفاده خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، از انسداد محور پونل – خلخال به دلیل احتمال ریزش بهمن خبر داد و تصریح کرد: هم اکنون بارش شدید برف در محورهای سیاهکل – دیلمان، رستم آباد – بره سر – کلیشم، بلوردکان – خصیب دشت، اسالم – خلخال و پونل – خلخال وجود دارد.

مرادی، بیشترین ارتفاع برف را مربوط به محور سیاهکل – دیلمان با ۶۵ سانت دانست و عنوان کرد: در محورهای رستم آباد – بره سر ۴۰ سانت، بلوردکان – خصیب دشت ۶۰ سانت، اسالم – خلخال و پونل – خلخال ۳۰ سانت، ‌شفت – امامزاده اسحاق ۲۰ سانت و فومن – ماسوله ۱۵ سانت برف باریده است.

وی با بیان اینکه بارش برف در محورهای رحیم آباد – لشکان – لات محله، فومن – ماسوله، شوک – ملکوت، ماسال – گیلوان، شفت – امامزاده ابراهیم و امامزاده اسحاق و گردنه حیران خفیف است، گفت: کلیه محورهای استان به غیر از پونل – خلخال باز است و تردد با زنجیر چرخ جریان دارد.

انتهای پیام