ایسنا/گیلان امام جمعه بندر مرزی آستارا گفت: در پشت پرده همه این خون ها و کشتارها در جهان و به خصوص کشورهای مسلمان، آمریکا قرار دارد و مسئول است.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم حافظ نیا، در خطبه های نماز عید سعید فطر که با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در خیابان امام آستارا، حدفاصل مسجد آبروان تا مسجد میرزای این بندر مرزی برگزار شد، اظهار کرد: باید طوری رفتار کنیم تا آنچه را که در این ماه اندوخته ایم، پذیرفته شود و این نزدیکی به خداوند متعال تداوم یابد.

وی با اشاره به اتفاقات ناگوار جهان که در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان رخ داد، ادامه داد: شهادت مظلومانه انسان ها و به خصوص کودکان در افغانستان بسیار تأسف بار و تألم برانگیز است.

وی با اشاره به اینکه جنایتکاران حدود ۸۰ نفر از مؤمنان بی گناه به خصوص دختران را در کشور افغانستان به خاک و خون کشیدند، افزود: دشمنان اسلام و جنایتکاران از کشتن انسان های بی گناه ابایی ندارند.

حجت الاسلام و المسلمین حافظ نیا در ادامه به حوادث چند روز گذشته کشور فلسطین اشاره کرد و یادآور شد: علاوه بر افغانستان، در فلسطین هم شاهد جنایات دیگری هستیم.

وی با تأکید بر اینکه مدعیان حقوق بشر در مقابل کشتار انسان ها در اقصی نقاط جهان و کشورهای مسلمان نیز سکوت کرده اند، خاطر نشان کرد: اگر امروز مردم فلسطین به خاک و خون کشیده می شوند، پشت پرده همه این خون ها و کشتارها، آمریکا قرار دارد و مسئول است.

وی با بیان اینکه امت اسلامی باید در مقابل جنایات صهیونیست ها بمانند، تصریح کرد: ما در انتظار روزی هستیم که با همت امت اسلامی، اسرائیل از روی زمین محو شود.

امام جمعه آستارا در بخش دیگر سخنان خود به بحث انتخابات اشاره کرد و ضمن مهم دانستن آن، توضیح داد: انتخابات باعث اقتدار است و مشارکت حداکثری مردم در درجه اول می باشد.

وی با اشاره به اینکه فارغ از علایق سیاسی، هر کس که شعار ایران را می دهد، باید در این انتخابات شرکت کند، افزود: انتخاب خوب و مطلوب هم بسیار مهم می باشد و کسی باید روی کار بیاید که سرشار از امید و معتقد به توانمندی های داخلی نیز باشد.

وی اضافه کرد: حضور جوانان در کنار پیشکسوتان می تواند مثمرثمر باشد و باید حواسمان باشد که امروز همه سخن از عدالت می زنند، ولی در اجرای آن دچار مشکل هستند.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم حافظ نیا، در ادامه به عدالت امیرالمومنین، حضرت علی (ع) اشاره کرد و گفت: این امام بزرگوار به خاطر عدالتی که داشت به شهادت رسید و باید بدانیم که مقام معظم رهبری معتقد است، کسی که می گوید: «با توانمندی های داخلی نمی شود کاری برای مردم انجام داد»، شایسته حکمرانی نیست.

وی با بیان اینکه در ایران دولت هایی را داشته ایم که همه ویژگی های مثبت را نداشته اند و به مشکل خورده اند و باید حواسمان باشد تا سرمان کلاه نرود، تصریح کرد: تبیین قول رفع تحریم ها تا وعده رفع مشکلات اقتصادی را کاندیداها سرمی دهند و ما می دانیم که آمریکا هیچ موقع تحریم ها برنمی دارد و باید این را بدانیم تا با دقت انتخاب کنیم.

وی در پایان در خصوص نوع انتخاب شوراهای اسلامی شهر و روستا، خاطرنشان کرد: اگر به خاطر تعصبات فامیلی و سایر موارد در شوراهای اسلامی شهر و روستا بخواهیم رأی بدهیم، قطعاً انتخاب ما درست نخواهد بود و با مشکل مواجه خواهیم شد.

انتهای پیام