رشت – ایرنا – مردم مومن و خداجوی استان گیلان امروز "پنجشنبه " به پاس یک ماه روزه داری و عبادت به درگاه پروردگار نماز عید فطر را باشکوه اقامه کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مومنان که یک ماه طعم شیرین عبودیت را با خودداری و روزه چشیدند، امروز با حضور پرشورشان آمده بودند تا نماز باشکوه عید سعید فطر حسن ختام یک ماه مهمانی خدا ، بندگی و عبادت شان باشد.

نماز عید سعید فطر برای دومین سال با توجه به شرایط کرونایی با رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا با حضور مردم خداجوی در مساجد، مصلی ها، حسینیه ها، امام زادگان و بقاع متبرکه شهرها و روستاهای گیلان برگزار شد.

نماز عید سعید فطر علاوه بر مکان های یاد شده در رشت مرکز گیلان به امامت آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان جنب مصلی رشت در بلوار مدرس با حضور ارسلان زارع استاندار کیلان و جمعی از مسئولان استان و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

نمازگزاران در صف های منظم با رعایت پروتکل های بهداشتی آمده بودند تا یک ماه روزه داری و بندگی را پاس بدارند، مومنان در صف های منظم با فاصله فیزیکی در دست هایی که به سوی آسمان بلند شده بود، با شکرگزاری از پروردگار، خیر و خوبی را برای همنوعانشان دعا کردند.

نمازگزاران گیلانی در نماز عید سعید فطر با سردادن مرگ بر اسراییل و مرگ بر آمریکا تنفر و انزجار شان را از ظالمان جهان نشان دادند.

امروز عید سعید فطر یکی از اعیاد بزرگ اسلامی است که مسلمانان در روز اول شوال آن را جشن می گیرند، عید سعید فطر، عیدی است که انسان تقوی و ایمان را جایگزین زشتی ها و پلیدی ها می کند و در مسیر بندگی خالصانه حق تعالی قرار می گیرد.

عید فطر روز پاداش مومنان است و پروردگار پاداش یک ماه روزه داری و بندگی را به مومنان عطا می کند، حضرت امیرالمومنین علیه السلام در یکی از عیدها فرمود: امروز، عید کسانی است که خداوند روزه آنان را قبول کرده و پاداش نمازها و شب زنده داری آنان را  داده باشد و هر روزی که در آن مصیبت خدا نشود، آن روز عید است.