ایسنا/گیلان فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه گفت: تمامی تفرجگاه ها و اماکن تفریحی، گردشگری شهرستان آستانه اشرفیه تا پایان تعطیلات عید فطر تعطیل است.

رضائی امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان آستانه اشرفیه گفت: ممنوعیت تردد شامل همه رنگ‌بندی‌های کرونایی می‌شود و بر اساس آن ورود هرگونه خودرو با پلاک غیربومی به این شهرستان ممنوع است.

وی با بیان اینکه نماز عید سعید فطر نیز طبق مصوبه ستاد ملی کرونا در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می شود، افزود: در این راستا نماز عید سعید فطر در فضای باز  و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و با جمعیت محدود برگزار می‌شود.

فرماندار آستانه خواستار همراهی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از هرگونه دورهمی و تجمعات در ایام تعطیلات عید فطر شد و افزود: با توجه به قرار گرفتن اکثر شهرستان های استان گیلان از جمله آستانه اشرفیه در وضعیت نارنجی، فقط مشاغل گروه یک و ۲ طبق پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

تاکید بر نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی

وی ادامه داد: نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی همچنان مورد تاکید است و از مردم می‌خواهیم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی را در اولویت خود قرار دهند.

رضائی با تاکید بر اینکه وضعیت نارنجی شهرستان شکننده و خطرناک است، گفت: تمام تلاش و دغدغه ما حفظ سلامتی مردم است.

بازگشتن به وضعیت قرمز از نارنجی در صورت جدی نگرفتن پروتکل های بهداشتی

رییس ستاد مقابله با کرونا شهرستان آستانه اشرفیه تاکید کرد:چنانچه مردم پروتکل‌های بهداشتی را جدی نگیرند، دوباره به شرایط قرمز و خطرناک کرونا بازمی‌گردیم. همه ما با توجه به هشدارهای بهداشت و درمان می توانیم به سمت وضعیت زرد و ریشه کنی این بیماری منحوس ‌برویم.‌

وی افزود: بر اساس تصمیم ستاد مدیریت و مقابله با کرونا این شهرستان تمامی تفرجگاه‌ها و اماکن تفریحی،  تا پایان ایام تعطیلات عید سعید فطر بسته است. شهرداران و دهیاران از ورود افراد به تفرجگاه ها و پارک ها جلوگیری کنند.

انتهای پیام