رشت – ایرنا – مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: نماز عید سعید فطر در مساجد و حسینه‌های این استان با رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا برگزار می شود.

حجت الاسلام و المسلمین سعید مهدوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نماز عید سعید فطر با رعایت فاصله فیزیکی می تواند در تمامی مساجد و حسینه های شهرستان های استان گیلان برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه در صورت مساعد بودن شرایط جوی نماز عید سعید فطر در فضای باز برگزار شود، خاطر نشان کرد: نمازگزاران باید توصیه های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا را رعایت کرده و زیرانداز “در صورت اقامه نماز در فضای باز”، ماسک، مهر و سجاده شخصی به همراه داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان با بیان اینکه سلامتی مردم در اولویت برگزاری مراسم های مختلف مذهبی است، اضافه کرد: از مردم درخواست می شود تا با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در نماز عید سعید فطر حضور داشته باشند.

وی بیان داشت: نماز عید سعید فطر در رشت مرکز گیلان علاوه بر مساجد و حسینیه ها، در مصلی این شهر با حضور آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان برگزار می شود.

هم اکنون جز سه شهرستان گیلان شامل املش، شفت و تالش که در وضعیت زرد بیماری کرونا قرار دارند، بقیه شهرستان های این استان نارنجی هستند.

بر اساس آخرین آمار، افزون بر ۵۰۰ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.