رشت – ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت: ارتفاع برف در منطقه آبی نام در مسیر سیاهکل- دیلمان از توابع شهرستان سیاهکل به ۶۵ سانتی متر رسیده است.

فریبرز مرادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین ارتفاع برف در مسیرهای بلوردکان – خصیب دشت ۶۰ سانتی متر، رستم آباد- پره سر رضوانشهر ۴۰ سانتی متر اسالم – خلخال و پونل –خلخال ۳۰ سانتی متر، شفت – امام زاده اسحاق ۲۰ سانتی متر و فومن – ماسوله ۱۵ سانتی متر گزارش شده است.

وی تصریح کرد: محورهای استان به غیر از محور پونل- خلخال که بدلیل ایمنی تردد کنندگان هر ساله در بارش های برف بسته می شود، در حال حاضر باز است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان خاطر نشان کرد: رانندگان باید برای تردد از محورهای برف گیر استان طی این وضعیت جوی؛ لباس گرم، تجهیزات زمستانه زنجیرچرخ و سوخت کافی داشته باشند؛ ضمن آنکه می توانند پیش از حرکت برای اطلاع از آخرین وضعیت راههای استان با سامانه ۱۴۱ تماس بگیرند.

گیلان دارای بیش از ۱۱ هزار و ۱۶۷ کیلومتر راه است که از این میزان حدود ۶۹ کیلومتر آزاد راه، ۴۸۷ کیلومتر بزرگراه، بیش از ۳۰۱ کیلومتر راه اصلی، یک هزار و ۵۵ کیلومتر راه فرعی و ۹ هزار و ۲۵۵ کیلومتر راه روستایی است.

۵۴۵ نیروی راهدار در قالب ۵۳ گروه به همراه ۳۵۱ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری برای رفع مشکلات احتمالی در راههای استان مستقر شده اند.

شهرستان سیاهکل با حدود ۵۰ هزار نفر جمعیت در ۶۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر رشت واقع شده است.