آستارا – ایرنا – نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی، مشارکت بالا در انتخابات‌ها را مهم‌ترین راه برای اثرگذاری در سرنوشت کشور دانست و گفت: هرگونه مطالبه‌گری و تحول اجتماعی و اقتصادی از مسیر انتخابات امکان‌پذیر است.

حسن محمدیاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: امروزه اهمیت، حساسیت، برجستگی و الویت مشارکت مردم در انتخابات بر کسی پوشیده نیست و برای جلوگیری از آسیب پذیری‌ها باید در انتخاب مسیر و سرنوشت کشور دخیل بود.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: همیشه حضور پرشور آحاد مردم، نظام را در مقابل تهدیدات خارجی ایمن کرده است و مسئولین جامعه در همه قوا باید بستر اعتماد مردم را ایجاد کنند. 

او مردم سالاری در ایران را نمونه ای استثنایی در کل منطقه خاورمیانه دانست و گفت: در کشورهای منطقه کمتر دیده شده مردم در انتخابات و تعیین سرنوشت خود حضور یا در این سطح همانند فضای سیاسی ایران مشارکت داشته باشند.

 نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی مشارکت بالای مردم در انتخابات را جزو افتخارات نظام اسلامی دانست که مردم در دوره های مختلف، آن را تجربه کرده و نسبت به این حق طبیعی خود آگاه هستند.

وی گفت: بی شک حضور داوطلبان مختلف، زمینه مشارکت انتخاباتی مردم را افزایش خواهد داد و با این روش می توان انتخاباتی با حضور حداکثری مردم برگزار کرد و امید است که این امر مهم در انتخابات پیش رو فراهم و محقق شود.

شهرستان های تالش با ۲۰۰ هزار نفر، رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر و ماسال با ۵۳ هزار نفر جمعیت در غرب مرکز استان گیلان قرار دارند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان ‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه، میان ‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و همه پرسی شوراهای اسلامی شهر و روستا در یکهزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری کشور  ۲۸ خرداد امسال برگزار خواهد شد.