ایسنا/گیلان فرماندار شهرستان بندرانزلی با اشاره به اینکه تلف شدن بچه ماهی ها در ساحل انزلی فعلا مشخص نیست، گفت: محیط زیست، شیلات و دامپزشکی باید پاسخ بدهند و اگر هم دستگاهی مسئولیت داشته و کم‌کاری کرده باید به قانون و مردم پاسخگو باشد.

اسماعیل میرغضنفری در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان بندرانزلی که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: استفاده از ماسک در اصناف باید مورد توجه جدی باشد و صاحبان واحدهای تجاری علاوه بر اینکه خودشان این امر را مورد توجه داشته باشند، باید به مشتریانی که ماسک ندارند تذکر دهند.

وی تصریح کرد: مجموعه بهداشت و درمان نیز موضوع را با جدیت دنبال کند و در صورت عدم رعایت، موضوع را به عنوان تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی دانسته و پیگیری و برخورد لازم را انجام دهد، زیرا باید بین کسی که استفاده از ماسک را رعایت می‌کند و افرادی که ساده انگارانه از کنار این موضوع رد می شوند فرق وجود داشته باشد.

فرماندار بندرانزلی، با اشاره به اینکه نظارت ها بر بازار باید به صورت مستمر و بازدارنده باشد، عنوان کرد: تفاوت قیمت در ارائه بعضی از محصولات در سطح شهر وجود دارد و باعث نارضایتی و گله‌مندی برحق مردم شده است.

میرغضنفری با بیان اینکه تفاوت قیمت ها بیانگر این است که یا بازرسی نداریم و یا بازرسی‌ها بازدارنده نیستند، افزود: در بازرسی ها همانطور که ملزم به رعایت حقوق مصرف کننده هستیم باید حقوق کسبه نیز رعایت شود.

وی گفت: حفظ حرمت کسبه در برخوردها باید مورد توجه قرار گیرد و قرار نیست با کسی که برخورد قانونی انجام می دهیم بی حرمتی کنیم.

فرماندار بندرانزلی، با اشاره به اینکه مسیر صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات باید هموار باشد، تصریح کرد: در برخورد با متخلفان سیاه و سفید نشود و اگر کسی واقعا تخلف دارد باید طبق قانون با متخلفین برخورد شود و وابستگی افراد به برخی جایگاه ها باعث نشود تا از تخلفات آنها به سادگی رد شده و نادیده گرفته شود.

وی با اشاره به گزارش تلف شدن بچه ماهی ها که در شهرستان مشاهده شده بود، گفت: وقتی موضوعی در فضای مجازی مطرح می‌شود دیگر محرمانه نیست. وقتی مردم مشکلی را مطرح می کنند باید بدانند که مسئولان دغدغه آنها را شنیده و پیگیری می‌کنند.

میرغضنفری با تاکید بر اینکه باید واقعیت‌ها و عملکرد مسئولین به مردم منتقل شود، خاطرنشان کرد: تلف شدن این بچه ماهی ها فعلا مشخص نیست. محیط زیست، شیلات و دامپزشکی باید پاسخ بدهند و مسئولان این ادارات پاسخ های خود را در فضای مجازی برای اطلاع رسانی به مردم به صورت شفاف بیان کنند و اگر هم دستگاهی مسئولیت داشته و کم‌کاری کرده باید به قانون و مردم پاسخگو باشد.

انتهای پیام