ایسنا/گیلان سیزدهمین مراسم بزرگداشت آیت الله بهجت(ره) به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت منبر مجازی در گیلان برگزار می شود.

آیت الله رسول فلاحتی امروز در جلسه ستاد بزرگداشت آیت الله العظمی بهجت فومنی(ره) اظهار کرد: آیت الله عظما بهجت یکی از نادره های تاریخ معاصر محسوب می شود و یاد و نکوداشت این شخصیت بزرگ ارزشمند است.

وی به سه مرحله زندگی آیت الله بهجت(ره) قبل از عزیمت به عتبات عالیات، حضور ایشان در آنجا و برگشتن به ایران اشاره کرد و افزود: دو مرحله ورود و زندگی آیت الله بهجت(ره) به ایران قبل و پس از انقلاب اسلامی باید مورد بررسی قرار گیرد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه رحمت الهی با یاد صالحان بر انسان نازل می شود، تصریح کرد: قرآن می فرماید مردم را به ایام الله متذکر شوید و براین اساس ذکر یاد و خاطره آیت الله بهجت ایام الله است.

آیت الله فلاحتی، نام آیت الله بهجت را مایه مباحات تمام مسلمانان دانست و بیان کرد: آیت الله بهجت(ره) از نادره ها و الگویی برای جامعه علمی است.

وی، برگزاری نکوداشت آیت الله بهجت فومنی(ره) را ارزشمند عنوان کرد و گفت: برگزاری نکوداشت آیت الله بهجت(ره) همت والای معاصران را نشان می دهد که از مفاخر خود میراثی برای آیندگان می گذارند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر توجه به بعد علمی و عرفانی زندگی آیت الله عظما بهجت فومنی(ره)، خاطرنشان کرد: بعد علمی آیت الله بهجت(ره) مغفول مانده است و این بعد از زندگی ایشان نباید در طول زمان از بین برود.

آیت الله فلاحتی، جمع آوری گفتارهای آیت الله بهجت(ره) را اثرگذار ذکر کرد و یادآور شد: سخنان آیت الله بهجت(ره) ناب است و می تواند برای جامعه الگو شود.

رئیس ستاد بزرگداشت آیت الله محمدتقی بهجت فومنی(ره) نیز در جلسه مذکور گفت: آیت الله بهجت(ره) شخصیتی کم نظیر و تکرار نشدنی است و ایشان را باید به عنوان الگو به جامعه معرفی کنیم.

حجت الاسلام محمدولی قربانی از برگزاری سیزدهمین سالگرد بزرگداشت آیت الله محمدتقی بهجت فومنی(ره) در ۲۷ اردیبهشت ماه جاری خبر داد و بیان کرد: مراسم بزرگداشت آیت الله بهجت(ره) به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت منبر مجازی برگزار می شود.

انتهای پیام