ایسنا/گیلان مدیرکل امور بانوان گیلان، یکی از دغدغه های حوزه زنان و خانواده را گفت وگوی بین اعضای خانواده دانست و گفت: باید به بهانه کتاب و کتابخوانی زمینه ایجاد ارتباط حسنه بین اعضای خانواده را فراهم کنیم.

زهرا یعقوب نژاد در حاشیه مراسم افتتاح کتابخانه عمومی پروفسور مریم میرزاخانی شهر صومعه سرا، راه اندازی کتابخانه مادر و کودک را یک پروژه خلاق و ابتکاری دانست و عنوان کرد: هم افزایی دستگاه های اجرایی استان برای افتتاح کتابخانه پروفسور مریم میرزاخانی نشان دهنده اهتمام مدیران نسبت به مقوله کتاب و کتابخوانی است.

وی یکی از دغدغه های حوزه زنان و خانواده را گفت وگوی بین اعضای خانواده دانست و ادامه داد: چنین پروژه هایی که نقش مادران را در کنار فرزندان می بیند، موجب شکل گیری فضای گفت وگو در کنار ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی می شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان، با اشاره به نقش کتابخانه های ویژه مادر و کودک در ارائه آموزش و مشاوره جهت برقراری ارتباط سالم و ایجاد مهارت های زندگی برای اعضای خانواده، گفت: باید به بهانه کتاب و کتابخوانی زمینه ایجاد ارتباط حسنه بین اعضای خانواده را فراهم کنیم.

پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز، از این کتابخانه به عنوان دومین کتابخانه ویژه مادر و کودک استان گیلان یاد کرد و گفت: این فضای کتابخانه ای در جوار مدرسه و داخل بافت جمعیتی محله قرار دارد و صبح ها به دانش آموزان و بعد از ظهرها به مخاطبان محله ارائه خدمت می کند.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب مبنی بر قرار گرفتن کتاب در سبد فرهنگی خانوار، اظهار کرد: فرهنگ کتاب و کتابخوانی زمینه شادابی و نشاط خانواده ها را فراهم می کند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، منابع و محتوای موجود در کتابخانه پروفسور مریم میرزاخانی را مرتبط با مسائل آموزشی و تربیتی و ارتقای سطح دانش مخاطبان دانست و عنوان کرد: کلیه کتابخانه های عمومی استان را مجهز به بخش کودک و نوجوان کردیم تا بتوانیم فرزندانی متفکر و آینده ساز برای میهن اسلامی تربیت کنیم.

کرمی، با بیان اینکه نهاد کتابخانه های عمومی به دنبال ایجاد فضای مناسب مطالعه برای مخاطبان است، متذکر شد: دسترسی آسان به منابع کتابخانه ای، اجرای برنامه های فرهنگی، برگزاری کارگاه های آموزشی و استفاده از فضای مجازی در دوران کرونا در دستور کار کتابخانه های عمومی استان قرار دارد.

وی از تجهیز دومین کتابخانه عمومی ویژه مادر و کودک گیلان با ۱۰۰۰ عنوان کتاب خبر داد و بیان کرد: بیش از ۵۰ میلیون تومان اعتبار جهت تجهیز و آماده سازی این کتابخانه تخصیص یافته است لذا درصدد توسعه کتابخانه های مادر و کودک در بافت های پر جمعیت شهری هستیم.

انتهای پیام