ایسنا/گیلان مدیر جهاد کشاورزی رودبار گفت: کل شهرهای منجیل و لوشان بخشی از رحمت آباد و بسیاری از روستاهای خورگام درگیر هجوم ملخ های مراکشی هستند.

سروش ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به هجوم ملخ های مراکشی در این شهرستان گفت: مبارزه با ملخ را نسبت به سال گذشته افزایش داده ایم و تاکنون کانون‌های مختلفی را از بین برده‌ایم.

وی افزود: در مناطق مرزی رودبار به خصوص جمال‌آباد شاهد هجوم دوباره ملخ‌ها هستیم که تا چند روز دیگر کنترل خواهند شد.

ابراهیمی ادامه داد: ملخ‌ها ابتدا به محصولات گندم، جو، یونجه و علف‌های هرز حمله می‌کنند و  بعد از این محصولات به سراغ باغ‌ها و درخت‌های زیتون می‌روند که خوشبختانه تاکنون با مبارزاتی که انجام شده است، پای ملخ‌ها به باغات نرسیده است.

وی تصریح کرد: تاکنون ملخ ها نتوانسه اند خسارتی وارد کنند و اگر هم خسارتی گزارش شده به صورت موردی است.     

مدیر جهاد کشاورزی رودبار خاطرنشان کرد: برای مبارزه با ملخ‌ها در این شهرستان اعتبارات ملی اختصاص یافته است و نیاز به اعتبارات استانی بیشتری داریم.

وی افزود: مبارزه با هجوم ملخ‌ مراکشی و سم‌پاشی اراضی برای جلوگیری از آسیب ملخ‌های مهاجم همچنان ادامه دارد.

ابراهیمی اضافه کرد: کل شهرهای منجیل و لوشان درگیر ملخ ها هستند و بخشی از رحمت آباد و بسیاری از روستاهای خورگام نیز در معرض هجوم ملخ‌ها هستند که مبارزاتی نیز در این خصوص انجام شد.   

به گزارش ایسنا، سطح محصولات زراعی و باغی در این شهرستان به حدود ۳۰ هزار هکتار می‌رسد که ۱۸ هزار هکتار مربوط به محصولات زراعی و ۱۲ هزار هکتار مختص محصولات باغی است.

انتهای پیام