رشت – ایرنا- استاندار گیلان بر ضرورت انجام برنامه‌ریزی جامع‌نگر برای تأمین مایحتاج مردم تأکید و اظهار کرد: موجودی کالاهای اساسی و عرضه آنها در بازار با قیمت منصفانه، به طور مداوم پایش شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛  ارسلان زارع روز یکشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان اظهار داشت: نظارت، کنترل، بازرسی، پایش مستمر موجودی کالاهای اساسی، قیمت منصفانهدر بازار و دسترسی آسان برای همه مردم از وظایف این کارگروه است.

وی با اشاره به دشواری های تأمین یارانه کالاهای اساسی به سبب شرایط دشوار جنگ اقتصادی به ویژه طی سه سال اخیر ادامه داد: برنامه‌ریزی مناسب و جامع‌نگر برای تأمین مایحتاج مردم بویژه کالاهای ضروری همواره باید مورد توجه دستگاه‌های عضو کارگروه تنظیم بازار به ویژه سازمان‌های صمت و جهادکشاورزی باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت های مردمی همچون بسیج اصناف، سازمان‌های مردم نهاد و تیم‌های تشکیل شده برای نظارت و پایش مستمر قیمت‌ها و توزیع عادلانه کالاها تا زمان دسترسی کامل مصرف‌کنندگان تأکید کرد.

وی به گزارش جهادکشاورزی استان مبنی بر افزایش ۳۵ درصدی جوجه‌ریزی در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: بر این مبنا بیش از سهمیه فعلی قابلیت پشتیبانی بازار استان و مرکز کشور در ماه آتی وجود دارد و افزون بر چهارهزار تن گوشت مرغ نیز به صورت منجمد ذخیره سازی می‌شود.

وی نقش آفرینی تعزیرات حکومتی در نظارت بر بازار را یادآور شد و وجود ۲۰ درصد تخلف در بازرسی‌ها را نیازمند آگاهی‌بخشی بیشتر رسانه‌ای با تولید محتواهای مناسب در جهت رعایت تقوا و عدالت در میان اصناف دانست.

استاندار گیلان درخاتمه سخنانش؛ به مصوبه افزایش نرخ کرایه تاکسی در شهر رشت نیز اشاره و بر ضرورت نظارت بر نصب نرخ نامه و کد شناسایی راننده در درون خودرو تأکید کرد.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت از استان های گردشگر پذیر کشور است . پیش از شیوع کرونا سالانه به طور متوسط ۳۰ میلیون نفر به گیلان سفر می کردند که این امر روی قیمت ها تاثیر گذار می باشد .