رشت-ایرنا- بخشدار مرکزی آستانه اشرفیه گفت: از اسفندماه سال گذشته تاکنون حدود ۲۲۰ کیلومتر از انهار کشاورزی اصلی، فرعی و کانال های آبرسان این بخش از سوی دهیاران لایروبی شده است.

فاطمه علیزاده روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا  با اشاره به اینکه در این مدت  ۶۰ کیلومتر از انهار زراعی منطقه نیز توسط اداره امور آب لایروبی شده ادامه داد: لایروبی انهار و کانال های آبرسان در  این بخش با هدف آبرسانی مطلوب به زمین ها و اراضی کشاورزی منطقه صورت گرفته است.

وی روند آبرسانی به اراضی زیر کشت برنج منطقه را مطلوب عنوان و خاطرنشان کرد: روستاهای این بخش از وجود ۳۵ دستگاه پمپاژ نیز جهت آبرسانی به مزارع بهره مند هستند.

وی سطح زیر کشت اراضی زیر کشت برنج شهرستان آستانه اشرفیه را ۲۳ هزار و ۵۷۰ هکتار اعلام و تصریح کرد: ۱۴ هزار هکتار از این اراضی در روستاهای بخش مرکزی آستانه اشرفیه قرار دارد.

علیزاده با  تاکید بر ضرورت استفاده بهینه از آب کشاورزی  ، از برنجکاران  منطقه خواست تا نسبت به نشاء زمین های زراعی خود اقدام کنند.

بخشدار بخش مرکزی آستانه اشرفیه یادآور شد: تاکنون حدود ۳۲ درصد از زمین های زیرکشت برنج در این بخش توسط کشاورزان منطقه نشاء شده است.

بخش مرکزی آستانه اشرفیه واقع در شرق استان گیلان ،  دارای ۷۱ روستاست.