رشت- ایرنا – مدیر روابط عمومی صدا و سیمای گیلان اعلام کرد: رضا سیف پور تهیه کننده ،ناشر ، نویسنده و هنرمند گیلانی بر اثر بیماری کبدی بدرود حیات گفته است.

محمد رضا محبی  روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن رد کردن شایعاتی مبنی بر درگذشت این هنرمند بر اثر کرونا افزود: این تهیه کننده صدا و سیما پس از تحمل چند ماه بیماری کبدی درگذشته است و ضایعه ای فرهنگی برای استان بجا گذاشت.
وی ادامه داد: زنده یاد سیف پور پس از انجام آزمایشاتی متوجه روند پیشرفت بیماری خود شده بود و در انتظار پیوند کبد در شیراز به سر می برد که متاسفانه دچار تشنج شدید شد و بدرود حیات گفت.
وی ضمن ابراز تأسف از درگذشت این ناشر فعال و هنرمند پیشکسوت و اعلام همدردی با خانواده محترم و بازماندگان ایشان، این ضایعه را به اصحاب فرهیخته فرهنگ و هنر استان تسلیت گفت.
رضا سیف پور، نویسنده گیلانی و از تهیه کنندگان ارشد صدا و سیمای استان که برنامه‌های پرمخاطبی همچون مهتاب شبان را تولید کرد، روز گذشته پس از تحمل چند ماه بیماری کبدی جان به جان آفرین تسلیم کرد. سریال چای و زندگی، پنج سری برنامه شبانه مهتاب شبان، تله فیلم لنج گیل بابا و خانواده سخاوت، مجله فرهنگی وارش و برنامه‌های تخصصی همچون تکاپو از آثار این تهیه کننده برجسته صدا و سیمای مرکز گیلان است. سیف پور همچنین خالق عروسک نازک بین بود که جایگاه خاصی در میان گیلانی‌ها داشت.وی مدرس دانشگاه و مدیر تولید سیمای مرکز گیلان (شبکه باران) و مدیر انتشارات باران نقره ای رشت بود. 

ایرنا گیلان نیز ضمن اعلام همدردی با خانواده محترم ایشان ،درگذشت این همکار رسانه ای را به جامعه فرهنگ ، هنر و رسانه استان تسلیت می گوید.