رشت – ایرنا – فرماندار رضوانشهر گفت: بدلیل بارش برف، خطر وقوع بهمن و نداشتن ایمنی محور پونل به خلخال از کیلومتر ۴۸ این جاده تا اطلاع ثانوی مسدود می باشد.

محمود قاسمی یکشنبه شب در حاشیه بازدید از محور پونل به خلخال در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طول محور پونل به خلخال ۶۰ کیلومتر است و از ابتدای محدوده روستای زندانه به گردنه الماس بطول ۱۲ کیلومتر  خالی از سکنه می باشد که به علت خطر وقوع بهمن و نبودن ایمنی تا اطلاع ثانوی مسدود است.

وی با اشاره به تداوم بارش برف در تمامی محورهای کوهستانی رضوانشهر و پره سر گفت: با تلاش و اقدام شبانه روزی راهداران این شهرستان تمامی مسیرها در روستاهای ییلاقی باز می باشد و بارش برف در این محورها همچنان ادامه دارد و تردد تا کیلومتر ۴۸ جاده پونل به خلخال فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

فرماندار رضوانشهر بیان کرد: عملیات برف روبی و نمک پاشی در این محور توسط نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان در حال انجام است و رانندگان خودرو ها ضمن اطمینان از سالم بودن تجهیزات ایمنی وسیله نقلیه فقط با زنجیر چرخ وارد این جاده شوند.

شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده و دارای ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی است.

علاوه بر این ۸۰۰ کیلومتر از جاده های جنگلی این شهرستان که در گذشته تحت مراقبت شرکت سهامی جنگل شفارود بود و بدنبال خروج این شرکت بهره بردار چوب از جنگل هم اکنون این جاده ها نیز تحت پوشش اداره راهداری منطقه می باشد.