آستارا – ایرنا – رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تالش ارتفاع برف در محور اسالم به خلخال را ۱۵ سانتی‌متر اعلام کرد و با اشاره به تداوم پراکنده بارش‌ها، از رانندگان خواست تجهیزات زمستانی و گرمایشی به همراه داشته باشند.

غلامحسین بختشاهی شامگاه یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: همکاران در راهدارخانه لرزره محور اسالم به خلخال مستقر هستند و از بامداد امروز تا الان چند مرحله مسیر را برفروبی و نمک پاشی کرده اند.

وی ادامه داد: کلیه محورهای مواصلاتی شهرستان تالش باز و تردد در آنها در جریان است اما رانندگان برای گذر از مسیرهای کوهستانی و مرتفع بخصوص محور اسالم – خلخال، تجهیزات زمستانی، گرمایشی و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

محور اسالم – خلخال با ۷۰ کیلومتر امتداد از مسیرهای ارتباطی استان های گیلان و اردبیل است و به دلیل ارتفاع زیاد و بادگیر بودن، در فصول سرد سال زودتر از سایر جاده ها سفیدپوش می شود.

ایستگاه هواشناسی تالش در زمان ارسال این خبر، دمای هوا را ۶ درجه سانتیگراد، وضعیت جوی را بارانی و مقدار بارش در شبانه روز گذشته را ۸.۹ میلیمتر اعلام و برای فردا آسمانی ابری، مه آلود و بارندگی پیش بینی کرد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش‌های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.