رشت-ایرنا-فرماندار آستانه اشرفیه گفت: از سوی هیات نظارت ، ۱۸ نفر از داوطلبان شرکت در انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی این شهرستان تائید صلاحیت شدند.

حمید رضایی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا ، با اشاره به نام نویسی ۴۵ داوطلب در حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه اظهار داشت : همچنین از این تعداد۱۴ نفر رد صلاحیت شدند و صلاحیت ۵ نفر نیز احراز نشده است.

به گفته وی ، تعداد ۸ داوطلب نیز از حضور در انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی این شهرستان انصراف داده اند.

رضایی یادآور شد: داوطلبانی که صلاحیتشان رد و یا احراز نشده می توانند ظرف مدت ۲۴ ساعت شکایات خود را به دفتر هیات نظارت استان واقع در استانداری گیلان تحویل دهند.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان ، با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.

محمد علی رمضانی دستک کاندیدای منتخب مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بود که به دلیل بیماری و صدمات شیمیایی ناشی از جنگ تحمیلی به همرزمان شهید خود پیوست.

انتخابات میان ‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی همزمان با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر ، روستا و عشایر ، انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و خبرگان رهبری، روز ۲۸ خرداد برگزار می شود.