آستارا- ایرنا – فرماندار آستارا گفت: ۱۰۳ بیمار مشکوک به کرونا از اول آذرماه و اجرای طرح غربالگری خانه به خانه تاکنون در این شهرستان شناسایی و به مراکز درمانی ارجاع شده اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز یکشنبه در نشست با سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا در فرمانداری این شهرستان گفت: در هشت روز گذشته ۲۲ هزار نفر در قالب ۶ هزار و ۴۱۸  خانوار، به منظور پیشگیری از شیوع کرونا غربالگری شده اند و اجرای این طرح ادامه دارد.

وی افزود: ۱۰۰ تیم سه نفره بسیج به همراه کارشناسان شبکه بهداشت و درمان و جمعیت هلال احمر و روحانیان روستاها در طرح غربالگری شهید سلیمانی به در خانه ها می روند و با معاینه شهروندان، بیماران مشکوک به کرونا را شناسایی و اقدام لازم را برای درمان و قرنطینه انجام می دهند.

وی اظهار کرد: ۱۲ تیم بازرسی به طور روزانه در بازارهای شهرستان آستارا در راستای اجرای محدودیت ‌ها در حال فعالیت هستند و در هشت روز گذشته ۵۰۰ مورد تذکر به اصناف داده شد و ۲۰ واحد صنفی نیز به دلیل بی توجهی به مقررات ستاد مقابله با کرونا پلمب شده است.

وی بیان کرد: در راستای ارائه خدمات به دانش آموزان، صنف لوازم التحریر فروشان این شهرستان به صورت نوبت بندی، به دانش آموزان خدمات ارائه می‌ کنند تا دانش اموزان در تحصیل با مشکل مواجه نشوند.

فرماندار آستارا افزود: همه در مقابل قانون یکسان هستند و در راستای اجرای قوانین ستاد مقابله با کرونا با هیچ کس تعارف نداریم و مشاغلی که خارج از پروانه کسب خود فعالیت کنند پلمب می ‌شوند.

فرید بصیری مقدم سرپرست شبکه بهداشت و درمان آستارا هم گفت: در آذرماه ابتلای ۷۱ بیمار به کرونا در این شهرستان قطعی شد و مردم، اصول بهداشتی را برای حفظ سلامت خود و دیگران و خروج آستارا از شرایط قرمز رعایت کنند.

وضعیت آستارا از نظر شیوع کرونا قرمز است و این ویروس در بیش از ۲۰۰ کشور دنیا خسارات جانی و مالی بر جا گذاشته و بهترین راهکار مقابله با آن، رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های کرونایی است.

شهرستان مرزی و گردشگرپذیر بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.