ایسنا/گیلان استاندار گیلان حمایت از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های اقتصادی را یک اولویت خواند و گفت: دستگاه ها مکلف به همکاری کامل برای تکمیل طرح های زیرساختی شهرستان شفت در راستای بهبود خدمات رسانی به مردم هستند.

ارسلان زارع امروز در جلسه ستاد هماهنگی توسعه شفت با تجلیل از نقش آفرینی های موثر مردم این شهرستان در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی، شناسایی آسیب ها و ارزیابی شاخص های توسعه  ای در بخش های مختلف را از اهداف این ستاد عنوان و خاطرنشان کرد: برنامه راهبردی مشخصی تحت عنوان سند توسعه‌ شفت در قالب نقشه راه دستگاه‌های اجرایی تدوین شده که نیازمند مشارکت‌ مردم و تلاش مضاعف مدیران در جهت تحقق اهداف پیش بینی شده است.

استاندار گیلان به حمایت های دولت و تلاش نمایندگان قوه مجریه در استان اشاره کرد و گفت: در سال‌جاری با حمایت رییس سازمان برنامه و بودجه در تامین و تخصیص اعتبارات و پیگیری های صورت گرفته، شاهد جهش خوبی در انجام فعالیت‌ها به ویژه در پروژه های عمرانی هستیم.

وی بر لزوم استمرار تلاش‌ها در مسیر ارتقاء شاخص‌های شهرستان شفت در عرصه‌های اقتصادی، عمرانی، اجتماعی و فرهنگی تأکید و تصریح کرد: باتوجه به اختصاص بیش از ۲۰ میلیارد تومان اعتبار به اجرای پروژه بهسازی راه ملاسرا-شفت، امیدواریم تا پایان سال شاهد اتمام روند آسفالت این مسیر باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر تسریع در اتمام پروژه پل بداب تا پایان خردادماه سال آتی و شروع عملیات اجرایی پل چوبر تا پایان سال‌جاری افزود: در خصوص بازسازی شبکه توزیع برق به ویژه مناطق آسیب پذیر با توجه به در پیش بودن فصل سرما و نیز ابلاغ اعتبار پنج میلیارد تومانی و سرجمع اعتبارات روستایی، نیازمند تسریع در انجام امور هستیم.

وی بر ضرورت آغاز عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی بداب از ابتدای بهمن ماه و تسریع در اجرای پروژه‌های گازرسانی برای برخورداری مردم از این نعمت تأکید و اظهار کرد: انتظار می‌رود با همراهی راهداری و دستگاه‌های ذیربط پروژه‌های آسفالت راه های روستایی نیز شتاب بیشتری گیرد.

زارع به پیشرفت قابل توجه استخر آموزشی شهرستان شفت و امکان بهره‌برداری تا خردادماه سال آینده اشاره کرد و گفت: در راستای ارتقاء شاخص‌های اقتصادی، بهبود وضعیت اشتغال و کارآفرینی نیازمند بهره گیری بیشتر از ظرفیت مردم، جوامع محلی و بخش خصوصی هستیم.

وی به جاذبه های گردشگری شهرستان و نیز فرصت های سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی اشاره و خاطرنشان کرد: تکمیل و فعال کردن پروژه های تولیدی و اقتصادی راکد و نیمه راکد و بهره گیری از ظرفیت های موجود در دستگاه‌های اجرایی و نهادهایی همچون ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و بنیاد برکت، باتوجه به اعلام آمادگی صورت گرفته در دستور کار باشد.

 استاندار گیلان با تأکید بر اجرای تعهد ایجاد اشتغال توسط دستگاه‌ها تا پایان سال و استفاده از تسهیلات پیش بینی شده، گفت: حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در راستای اجرای پروژه‌های اقتصادی باید در اولویت باشد.

در این جلسه نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی نیز با قدردانی از پیگیری های مستمر و نگاه ویژه استاندار گیلان به توسعه شهرستان شفت گفت: اجرای پروژه حرم تا حرم در حوزه گردشگری و انجام مطالعات‌ راه شفت به زنجان از انتظارات مردم این منطقه است.

خلیل بهروزی فر به اختصاص اعتبار بیش از ۲۰ میلیارد تومانی به پروژه ملاسرا-شفت اشاره و خاطرنشان کرد: در راستای تسریع در عملیات اجرایی پروژه ها نیازمند هم افزایی بیشتر دستگاه‌های متولی هستیم.

انتهای پیام