ایسنا/گیلان فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: خبرگزاری ایسنا توانسته است در مدت زمان بیش از دو دهه فعالیت خود، پاسخگوی نیاز رسانه ای همه طیف های جامعه باشد.

عباس صابر، لحظاتی پیش به مناسبت (۱۶ آذر) روز دانشجو و سالروز تأسیس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در نشست با خبرنگار این خبرگزاری در شهرستان مرزی بندر آستارا، اظهار کرد: رسالت رسانه ها در زمان کنونی بیشتر از ایام دیگر است.

وی با بیان اینکه زحماتی را که در مجموعه کشور اعم از دولت، مجلس، قوه قضائیه و نیروهای نظامی و انتظامی کشیده می شود، باید برای مردم تبیین شود، ادامه داد: مردم آنچه را که می بینند، کار جمعی و انعکاس عملکرد نظام است.

وی با اشاره به اینکه مردم هر آنچه را که اتفاق می افتد توسط هر کدام از طیف ها، به پای حاکمیت می نویسند، افزود: همین موضوع سبب شده است تا وظیفه رسانه سنگین تر شود، زیرا مردم عملکردها را به نام اشخاص و یا احزاب نمی نویسند.

صابر، ضمن تبریک فرارسیدن سالگرد تأسیس خبرگزاری ایسنا، با تأکید بر اینکه همه عوامل نظام در سه قوا با تعامل در حال رفع مشکلات هستند، خاطرنشان کرد: هدف ارتقای کیفیت خدمت رسانی است و رسانه علاوه بر اینکه باید منتقدی عادل باشد، باید اطلاع رسانی صحیح را انجام دهد.

وی اضافه کرد: مطالبه‌گری مهمترین وظیفه رسانه است و اصحاب رسانه علاوه بر اینکه باید حواس خود را در مقابل همه تهدیدها جمع کند، باید مردم را در جریان امور بگذارد.

فرماندار آستارا در بخش دیگری از سخنان خود “انتقاد” را لازمه پیشرفت کشور دانست و تصریح کرد: با غرض ورزی نمی شود شاهد پیشرفت کشور شد و اگر فضا را به این سمت بکشانیم، به طور یقین آسیب را خواهیم دید.

وی با تأکید بر اینکه فضای کورکورانه رسانه‌ای و سیاسی به مردم آسیب می زند، توضیح داد: همه باید در کنار هم فارغ از جناح بندی ها با ارائه پیشنهادات و راه حل ها مشکلات را حل کنیم تا مردم نتیجه مثبت این همکاری ها را ببینند.

وی با هشدار بر اینکه رسانه می تواند مسبب سلب اعتماد مردم شود، یادآور شد: خروج و نگاه همه باید در خدمت به مردم باشد و آنچه را که خبرنگار می بیند، بنویسد تا توسعه و عمران کشور حاصل شود.

به گزارش ایسنا، فرماندار بندر مرزی آستارا در پایان این نشست از خدمات ۱۱ ساله “رامین بشرویه” خبرنگار خبرگزاری ایسنا در این شهرستان در انعکاس اخبار و گزارشات، با اهدای لوح تقدیر کرد.

انتهای پیام