ایسنا/گیلان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: واکسیناسیون گروه سنی بالای ۷۵ سال که توسط مراقبان سلامت فراخوان شده‌اند، از امروز شنبه آغاز شد.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا از آغاز واکسیناسیون افرادی بالای ۷۵ سال همزمان با کشور در گیلان خبر داد و اظهار کرد: واکسیناسیون گروه سنی بالای ۷۵ سال که توسط مراقبان سلامت فراخوان شده‌اند، از امروز شنبه آغاز شد.

وی تصریح کرد: افرادی که برای واکسیناسیون مراجعه می‌کنند باید کارت شناسایی ملی همراه داشته باشند، همچنین اطلاعات آنها در هنگام مراجعه کنترل و در پرونده سلامت ثبت می‌شود و سپس تزریق واکسن بدون دریافت هیچ مبلغی انجام خواهد شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه افراد جامانده بالای ۸۰ سال از طرح واکسیناسیون حذف نمی‌شوند افزود: واکسیناسیون افراد جامانده نیز انجام خواهد شد، بنابراین برای واکسیناسیون مراجعه به پایگاه‌های سلامت نیاز نیست، بلکه پایگاه‌ها در شهرها و خانه‌های بهداشت در روستاها با افراد سالمند تماس گرفته و زمان و مکان دقیق تزریق واکسن را به آنها اطلاع رسانی خواهند کرد.  

حیدرزاده در پایان خاطرنشان کرد: افرادی که واکسینه می شوند باید همچنان استفاده صحیح از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت بهداشت فردی را فراموش نکنند. 

انتهای پیام