ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان به وجود برخی ضعف های اخلاقی در بعضی دانشگاه ها اشاره کرد و یادآور شد: برخی ضعف ها در دانشگاه ها را باید بپذیریم بنابراین همه جنبش های دانشجویی و دانشگاهی برای ترمیم ضعف های اخلاقی باید همکاری کنند.

آیت الله رسول فلاحتی امروز در نشست صمیمی با مسئولان تشکل های دانشجویی دانشگاه های استان به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در سالن حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد به ویژگی دانشجو در نظام اسلامی اشاره و اظهار کرد: دانشجویان در عرصه علم و فناوری، حضور در جبهه ها و تشکیل گروه های جهادی توانستند توانمندی های خود را به جامعه نشان دهند و به منصه ظهور برسانند.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه حمایت از دانشجویان جزو وظایف همه مسئولان است، بیان کرد: دانشجویان امروز متولیان آینده جامعه هستند.

آیت الله فلاحتی با گلایه به نبود حمایت از انجمن های علمی دانشگاه توسط مسئولان مربوطه، تصریح کرد: با توجه به وجود ۶۰ انجمن علمی در دانشگاه گیلان، متولیان باید این انجمن ها را ساماندهی کنند.

وی بر استفاده از ظرفیت دانشگاهیان در عرصه های مختلف تاکید کرد و گفت: بنده همواره به دو مرکز دانشی حوزه های علمیه و دانشگاه ها تکیه داشته ام زیرا نخبگان در این دو مرکز دانشی دارای اندیشه های نو در ساحات گوناگون جامعه هستند و باید از آنها استفاده شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه استفاده نکردن از ظرفیت دانشگاه ها برای مسئولان بد است، خاطرنشان کرد: اینکه جوانی بتواند طرح های خود را در پارک های علم و فناوری عملیاتی کند، مهم و ارزشمند است.

آیت الله فلاحتی به وجود برخی ضعف های اخلاقی در بعضی دانشگاه ها اشاره کرد و یادآور شد: برخی ضعف ها در دانشگاه ها را باید بپذیریم بنابراین همه جنبش های دانشجویی و دانشگاهی برای ترمیم ضعف های اخلاقی باید همکاری کنند.

وی با اشاره به توانمندی های اقتصادی گیلان، یادآور شد: کارخانه تولید روغن در صومعه سرا به سه استان دیگر روغن صادر می کند ضمن اینکه گیلان از قطب های تولید گوشت مرغ در کشور محسوب می شود و یکی از صادرکنندگان مرغ به تهران است.

نماینده ولی فقیه در گیلان به وجود روحیه مطالبه گری در دانشجویان اشاره کرد و افزود: دانشجو زمانی که در عرصه جامعه وارد می شود باید روحیه انتقادی و انتقادپذیری را حفظ کند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه نبود نظارت و ندیدن افق ها از معضلات جامعه است، تصریح کرد: بی توجهی و نبود وحدت رویه از جمله مسائلی است که موجب ایجاد گرانی ها در جامعه می شود.

وی، به سیاست زدگی بعضی از مسئولان اشاره کرد و گفت: گرفتاری ما در بخشی از مسئولان این است که سیاسی کار شدند.

امام جمعه رشت، خواستار نشست فصلی با دانشجویان دانشگاه های گیلان شد و خاطرنشان کرد: شیوع ویروس کرونا موجب شده تا دیدار با دانشجویان دچار وقفه شود.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه از وضعیت حاشیه نشین های گیلان خبر دارم، یادآور شد: پسماند معضل اساسی در نظام سلامت گیلان است و همواره نسبت به وضعیت محیط زیست، منابع طبیعی، پسماند و آلودگی رودخانه های رشت به مسئولان هشدار داده ام.

نماینده ولی فقیه در گیلان به ویلاسازی های صورت گرفته در اراضی کشاورزی گیلان اشاره کرد و افزود: امیدوارم شاهد باشیم هر روز تعدادی از ویلاها که در مزارع استان احداث شدند، تخریب شوند زیرا ویلاهای بسیاری داریم که در مزارع بنا شده و برای گیلان ویرانگر است.

وی با اشاره به اینکه حضور جوان در مصلا و نمازجمعه ارزشمند است، بیان کرد: جوانان باید در صف جلوی نمازگزاران جمعه حضور داشته باشند.

مطالبه گری واقع گرایانه ویژگی تشکل های دانشجویی گیلان است

رئیس دانشگاه گیلان نیز در نشست مذکور تشکل های دانشجویی استان را مطالبه گر واقع گرایانه عنوان کرد و گفت: مطالبه گری واقع گرایانه دانشجویان گیلان ریشه در غلبه عقلانیت بر شور و احساس دارد.

احمد رضی، دانشجویان این دوره را به روز دانست و افزود: دانشجویان از وقایع جامعه تحلیل خوبی دارند و مسائل را به خوبی می فهمند.

انتهای پیام