ایسنا/گیلان رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان از توزیع ۵۰۰۰ بسته معیشتی همزمان با روز قدس و سالروز تشکیل بسیج سازندگی در استان خبرداد و گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا امروز ۳۰۰۰۰ بسته در قالب رزمایش مواسات و کمک‌های همدلانه در استان توزیع شده و ان‌شاءالله تا پایان ماه مبارک رمضان ۴۴۰۰۰ بسته معیشتی که پیش بینی شده بود تقدیم مردم خواهد شد.

سرهنگ احمد ابراهیمی امروز در مراسم اهدای کمک‌های مومنانه که همزمان با روز قدس و روز تشکیل بسیج سازندگی در ورزشگاه عضدی رشت برگزار شد، با اشاره به تشکیل سازمان بسیج سازندگی در ۱۷ اردیبهشت ۱۳۷۹، اظهار کرد: بسیج سازندگی با هدف رفع نیاز جامعه و محرویت‌زدایی در حوزه‌های مختلف عمرانی، بهداشت و درمان، کشاورزی، آموزشی و فرهنگی تشکیل شد.

وی با بیان اینکه امروز بالغ بر ۳۰۰۰ گروه جهادی شناسنامه‌دار شده به مردم در نقاط مختلف استان و روستاهای محروم خدمت می‌کنند، افزود: در دوران کرونا بالغ بر ۲۰۰۰ گروه جهادی در سطح استان فعال شدند.

سرهنگ ابراهیمی با بیان اینکه در تلاشیم تا با ظرفیت گروه‌های جهادی متشکل از جوانان مومن و انقلابی محرومیت را از بین ببریم، گفت: تعمیر بالغ بر ۳۰ دهنه پل در مناطق روستایی، بازسازی و بهسازی ۲۸ کیلومتر از معابر روستایی، اتمام ۷۹۳ واحد مسکن مددجویی، احداث بالغ بر ۲۰۰ مسکن روستایی با اندک هزینه از منابع دولتی، مرمت ۲۵۰ واحد مسکونی، اجرای پروژه همسطح سازی گلزار شهدای رشت از جمله اقدامات بسیج سازندگی سپاه قدس استان در سال گذشته بوده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه گروه‌های جهادی همواره برای کارهای جهادی در هر نطقه‌ای که نیاز باشد، آماده هستند، تصریح کرد: بعد از وقوع سیل در استان گلستان گروه‌های ما برای کمک به مردم در گمیشان حضور یافتند که ۲۱۰ واحد مسکن آسیب‌دیده را مرمت و ۸۷ واحد مسکونی از نو ساخته شده و تحویل دادیم.

وی از توزیع ۵۰۰۰ بسته معیشتی همزمان با سالروز تشکیل بسیج سازندگی و روز قدس در استان خبرداد و گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا قبل از ماه مبارک رمضان ۳۳۶ هزار بسته کمک معیشتی به ارزش ۱۳۷ میلیارد تومان با مشارکت مردم خیر تهیه و در نقاط مختلف استان توزیع شد. از ابتدای ماه مبارک رمضان تا امروز ۳۰۰۰۰ بسته در قالب رزمایش مواسات و کمک‌های همدلانه در استان توزیع شده و ان‌شاءالله تا پایان ماه مبارک رمضان ۴۴۰۰۰ بسته معیشتی که پیش بینی شده بود تقدیم مردم بزرگوار خواهد شد.

انتهای پیام