ایسنا/گیلان فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت، روز قدس را روز تبلور عزم و اراده آزادسازی انرژی امت اسلامی علیه نظام سلطه و صهیونیسم جهانی برای رهایی قدس شریف دانست و متذکر شد: روز قدس مرز جغرافیایی نمی شناسد و مطالبه آزادی قدس نیز مطالبه فراجغرافیایی و فراملیتی است.

سرهنگ سید اکبر قاسمی در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه روز قدس متحد کردن صفوف امت اسلامی در برابر استکبار جهانی است، گفت: حمایت های همه جانبه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری از آرمان فلسطین به ویژه تدبیر و دوراندیشی در زمینه مردمی و اسلامی کردن مبارزه علیه رژیم صهیونیستی و به صورت خاص تعیین آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس نور امیدی را در جوامع اسلامی ایجاد کرد که امروزه با گذشت بیش از چهار دهه از حضور ملت ها در صحنه نمایش و پیدایش بیداری اسلامی، اقتدار علیه رژیم صهیونیستی زمینه لازم برای آزادی قدس شریف را فراهم آورده است.

وی افزود: می توان پیروزی های پی در پی امت اسلامی علیه نظام سلطه و صهیونیسم جهانی در عرصه های مختلف را در پیوند معنادار با روز جهانی قدس و آثار آن جستجو کرد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت، به نتایج نامگذاری روز جهانی قدس اشاره کرد و گفت: اعلام روز قدس باعث شده تا قدس شریف و مظلومیت ملت فلسطین که می رفت تا به کلی از یادها برود و فراموش شود مورد توجه جهانیان قرار گیرد.

قاسمی، یکی از آثار روز قدس را ایجاد یکپارچگی در جوامع اسلامی و متحد کردن صفوف امت اسلام در برابر استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل دانست و تصریح کرد: اگر پیروزی انقلاب اسلامی و توجه دقیق امام راحل و اهتمام رهبر انقلاب نسبت به قدس شریف و کشور و مردم فلسطین نبود، در واقع هم دشمنان قسم خورده اسلام و در راس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی و نیز سران خائن برخی از کشورهای عربی در فراموشی مسئله قدس و فلسطین از ذهن و ضمیر جهانیان کاملا موفق شده بودند.

وی به اهمیت روز جهانی قدس از جهات مختلف اشاره کرد و متذکر شد: روز جهانی قدس نقش اساسی در نشان دادن مخالفت همگانی جهان اسلام با موجودیت اسرائیل، ایجاد اهرم فشار علیه رژیم صهیونیستی، خارج کردن مسئله فلسطین از بعد ملی و تبدیل آن به بعد جهانی و اسلامی، خنثی کردن توطئه غرب و رژیم صهیونیستی، تاثیر معنوی بر مسلمانان و ایجاد نوعی مشارکت عمومی و زیر سوال بردن دولت های مرتجع و غربگرای جهان اسلام دارد.

فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت، روز قدس را روز تبلور عزم و اراده آزادسازی انرژی امت اسلامی علیه نظام سلطه و صهیونیسم جهانی برای رهایی قدس شریف دانست و متذکر شد: روز قدس مرز جغرافیایی نمی شناسد و مطالبه آزادی قدس نیز مطالبه فراجغرافیایی و فراملیتی است.

قاسمی ادامه داد: تا به امروز هیچ مسئله ای نتوانسته روز قدس را به فراموشی بسپارد و همه ساله حضور مسلمانان در سراسر جهان در راهپیمایی روز قدس باشکوه تر از سال قبل برگزار می شود. امسال نیز از مردم مظلوم فلسطین دفاع خواهیم کرد، اما به دلیل لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی بزرگداشت روز قدس متفاوت تر از سال های گذشته است.

انتهای پیام