ایسنا/گیلان مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: با توجه به عدم برگزاری راهپیمانی امسال به همت تشکل های دینی و موکب های اربعینی پویش «نذر آزادی قدس» در قالب توزیع افطاری و سحری در گیلان برگزار می شود.

حجت الاسلام سعید مهدوی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه همانگونه که امام راحل فرمودند «مسئله قدس مسئله اسلام است و باید روز قدس تا نابودی صهیونیست زنده نگهداشته شود»، اظهار کرد: باید روز جهانی قدس همانند سایر شعائر دینی و الهی حفظ شود.

وی به شیوع ویروس کرونا و تغییر چگونگی برگزاری مناسبت‌های دینی و مذهبی اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه امسال نیز همانند سال گذشته به واسطه شیوع این ویروس راهپیمایی روز جهانی قدس برگزار نمی‌شود سازمان تبلیغات اسلامی برنامه‌هایی برای این ایام پیش بینی کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان ادامه داد: این سازمان با توجه به فعالیت تشکل‌ها و مجموعه‌های دینی در طول ماه مبارک رمضان در تهیه افطار و سحری ساده برای نیازمندان همزمان با روز جهانی قدس، پویشی به عنوان «نذر آزادی قدس» توسط موکب‌های اربعینی همانند محسنین، خدام العترت و این تشکل‌ها در مناطق محروم استان برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در قالب این پویش افطاری و سحری به یاد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان شهید مقاومت مناطق محروم گیلان توزیع می‌شود، تأکید کرد: امیدواریم که این نذورات توسط مؤمنان و خیران ساماندهی و توزیع می‌شود به زودی شاهد و در سال دیگر در روز قدس جشن آزادی قدس و نابودی صهیونیست را شاهد باشیم. 

انتهای پیام