ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در دانشگاه امام حسین(ع)، با بیان اینکه همه ویژگی های انسان در تراز انقلاب در وجود سردار حق بین بود، گفت: سردار حق بین عمر خودش را وقف انقلاب و نهضت و جبهه و جهاد کرده بود.

حجت الاسلام والمسلمین نعمت فخری در یادواره سرداران مقاومت که با محوریت بزرگداشت عروج سردار محمدعلی حق بین در صحن آستان امامزاده حسن(ع) شهر کومله برگزار شد، شهدا را مایه عزت و افتخار دانست و اظهار کرد: شهدا هم در زمان حیاتشان و هم بعد از شهادتشان اثرگذاری دارند.

وی سردار حق بین را یکی از سربازان مکتب امیرالمومنین علی(ع) دانست و افزود: لشکر عملیاتی ۱۶ قدس استان گیلان با فرماندهی سردار حق بین توانست در جبهه مقاومت افتخار بیافریند.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه امام حسین(ع)، با اشاره به ویژگی های انسان بسیجی و پاسدار و انقلابی در تراز انقلاب اسلامی، عنوان کرد: از نخستین روز پیروزی انقلاب اسلامی تا روز انقلاب جهانی حضرت ولی عصر(عج) نهضت ادامه دارد.

حجت الاسلام فخری، با بیان اینکه سردار حق بین عمر خودش را وقف انقلاب و نهضت و جبهه و جهاد کرده بود، گفت: هشت سال دفاع مقدس جنگ جمهوری اسلامی ایران علیه استکبار جهانی بود، اما با پایان جنگ، جهاد تمام نشد.

وی انقلاب اسلامی را نشات گرفته از نهضت رسول الله(ص) دانست که به نهضت امام زمان(عج) ختم می شود و خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم در انقلاب موثر باشیم باید ویژگی های انسان بسیجی پاسدار انقلابی در تراز انقلاب امام زمان و تمدن اسلامی را در خودمان ایجاد کنیم.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه امام حسین(ع)، شهدا را در تراز انقلاب اسلامی دانست و اضافه کرد: نخستین ویژگی یک بسیجی انقلابی و جهادی ایمان راسخ به خدا، پیامبر، ائمه اطهار و قرآن و مسیر انقلاب است و بدون این اعتقاد راسخ نمی توان گام از گام برداشت.

حجت الاسلام فخری، با بیان اینکه شهدا مصداق «صِبْغَةَ اللَّه» هستند، اظهار کرد: بسیجی در تراز انقلاب ولایی است، یعنی بعد از اطاعت از خدا و پیامبر و ائمه، یک اطاعت محض از ولی امر مسلمین به عنوان نائب امام زمان دارد. امروز مقام معظم رهبری پرچم نهضت را برافراشته و در این مسیر مستحکم ایستاده است.

وی شرط قرار گرفتن در مسیر راستین را پیروی از دستورات امام و ولی دانست و متذکر شد: سومین ویژگی انسان در تراز انقلاب بصیرت است و خداوند در دل انسان بصیر و هوشیار چراغ هدایت را قرار داده تا کاملا راه را از بیراهه تشخیص دهد و لحظه ای منحرف نشود.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه امام حسین(ع)، با بیان اینکه همه ویژگی های انسان در تراز انقلاب در وجود سردار حق بین بود، گفت: سردار حق بین از دوران نوجوانی در مسیر انقلاب قرار گرفت و با شجاعت و شهامت وارد میدان نبرد شد و بعد از هشت سال دفاع مقدس، مسئولیت های عملیاتی و امنیتی مختلف در جای جای کشور را بر عهده داشت و سرانجام به سوریه و جبهه مقاومت رفت و در مقابل داعش حماسه های ماندگار آفرید.

حجت الاسلام فخری، سردار حق بین را تربیت شده مکتب حاج قاسم سلیمانی دانست و تاکید کرد: حاج قاسم ۴۰ سال از عمر خویش را در راه اسلام و انقلاب صرف کرد و اگر فداکاری و ایثار حاج قاسم ها نبود، عزت جهان اسلام به خطر می افتاد.

وی با بیان اینکه ملت ایران همواره پای آرمان های انقلاب ایستاده و خواهند ایستاد، عنوان کرد: در انتخابات پیش رو نیز باید شاهد حضور حداکثری و آگاهانه مردم باشیم تا مشکلات کشور حل شود.

انتهای پیام