آستارا – ایرنا – امام جمعه آستارا با اشاره به محدودیت‌های کرونایی و لغو اجتماعات مردمی، جریان‌سازی و تبیین اهمیت روز جهانی قدس در فضای مجازی را خواستار شد و جوانان انقلابی و متعهد را به تلاش در این زمینه فراخواند.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا شامگاه پنجشنبه در آئین گرامیداشت روز جهانی قدس در فرمانداری آستارا افزود: رژیم صهیونیستی بیش از ۷۰ سال فلسطین را اشغال کرده‌ و روز جهانی قدس، یادآور مظلومیت و حقانیت فلسطین است.

 وی اظهار کرد: دشمنان به دلیل برگزار نشدن راهپیمایی روز قدس‌ ابراز خوشحالی می‌کنند اما بر این امر واقف هستند که جایگاه و پایگاهی در جهان ندارند و برنامه های فضای مجازی با موضوع قدس شریف، پاسخ دندان شکنی برای آنها خواهد بود.

وی بیان کرد: جنایت های رژیم صهیونیستی در نهایت سکوت مجامع بین المللی و داعیه داران حقوق بشر صورت می گیرد و برخی دولت های عربی و اروپایی به دنبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند.

امام جمعه آستارا ادامه داد: آمریکای جنایتکار رژیم صهیونیست را به پیشرفته‌ ترین تجهیزات کشتار جمعی و بمب‌ های خوشه‌ ای مجهز کرده است ولی باز شاهد سکوت حکام کشورهای عربی هستیم.

حافظ نیا گفت: شمارش معکوس برای نابودی رژیم صهیونیستی آغاز شده و وعده خداوند در خصوص پیروزی ملت‌ های مظلوم بر حکومت‌ های سفاک و ظالم به زودی محقق خواهد شد و امروز مردم آزاده سراسر دنیا از فلسطین حمایت و جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم می ‌کنند.

امام جمعه آستارا عصر امروز نیز در دیدار با جمعی از فرهنگیان در دفتر خود، روز معلم و یاد شهید مطهری را گرامیداشت و بار دیگر بر برجسته سازی روز جهانی قدس در شبکه آموزشی شاد تاکید کرد.

وی گفت: تدریس مجازی و شبکه شاد تجربه جدیدی برای دبیران است و انتظار داریم مسائل پرورشی هم در کنار موضوعات آموزشی جدی گرفته شود.

وی افزود: معلمی شغل انبیاست و معلمان مورد عنایت خداوند هستند و باید زمینه ترغیب جوانان به این شغل فراهم شود تا نسل جوان، با انگیزه و علم کافی در سنگر تعلیم و تربیت نقش آفرین باشد.

معلمان با حضور در مزار شهدای گمنام و فرهنگیان متوفی، یاد شهدا و همکاران خود را گرامی داشتند.

شیوع ویروس کرونا در جهان باعث تعطیلی مدارس و دانشگاه ها شده و آموزش در فضای مجازی دنبال می شود؛ ۱۲ تا ۱۸ اردیبهشت ماه سالروز ایام شهادت استاد شهید مرتضی مطهری، هفته معلم نام گرفته است.

شهرستان بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و حدود هزار معلم در ۱۶۰ مدرسه دولتی و غیردولتی آن به ۱۸ هزار دانش آموز تدریس می کنند.