رشت – ایرنا – استاندار گیلان آزادی قدس شریف را آرمان ملت بزرگ ایران و همه آزادی خواهان جهان خواند و گفت: با توجه به شیوع کرونا، همدلی و حمایت از ملت مظلوم فلسطین در روز جهانی قدس باید با مشارکت مردم به‌ویژه نسل جوان در تولید محتوای فضای مجازی به نمایش گذاشته می شود.

 به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع در آستانه فرا رسیدن روز جهانی قدس با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و تدبیر آن پیر فرزانه در نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان در جمع خبرنگاران افزود : دفاع از مردم مظلوم فلسطین ازجمله آرمان های مهم انقلاب اسلامی و مردم ایران بوده و هست و مناسبت روز قدس هم میراث گرانبهایی‌ است که از امام راحل به یادگار مانده است.

وی یادآور شد: طی سال های گذشته مردم ایران و بسیاری از ملت های مسلمان جهان آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس را با حضور در خیابان ها و برگزاری راهپیمایی گرامی می‌داشتند ولی امسال، دومین سالی‌ است که به واسطه شیوع کرونا و نبود امکان برگزاری راهپیمایی با برنامه های نمادین از ملت مظلوم فلسطین حمایت می کنند.

زارع با اشاره به برنامه هایی که به همین مناسبت در گیلان تدارک دیده شده و عموما به صورت نمادین هستند، گفت: یقین داریم ملت ایران و مردم متدین استان بار دیگر با حضور در این برنامه ها بویژه در فضای مجازی و ارتباطات غیرحضوری و فیزیکی بار دیگر همدلی و حمایت خود را از ملت مظلوم فلسطین به نمایش می گذارند.

استاندار گیلان اضافه کرد: انتظار است با تولید محتواهای متناسب با آرمان‌های قدس عزیز، فلسطین و استکبار ستیزی؛ زمینه انتقال این مفاهیم ارزشی به نسل جوان فراهم آید.