ایسنا/گیلان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان اینکه در یک ماه نخست امسال صادرات کالا از مرز آستارا ۳۴ درصد رشد داشته است، گفت: ۱۲ هزار و ۹۰۳ تن از مرز زمینی آستارا و ۴۷۷۰ تن از مرز دریایی انزلی ترانزیت داشتیم.

فریبرز مرادی در گفت وگو با ایسنا، از افزایش صادرات کالا در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: در یک ماهه نخست امسال ۸۴ هزار و ۷۵۳ تن کالا از مرز زمینی آستارا صادر شده است.

وی عمده صادرات را مربوط به میوه و تره بار و انواع کاشی دانست و افزود: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۴ درصد رشد داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان تصریح کرد: در طی مدت مذکور ۸۱۴۱ تن کالا توسط ناوگان جاده ای از مرز زمینی آستارا وارد کشور شده که نسبت به سال قبل ۹ درصد افزایش داشته و عمده وارادات نیز انواع تخته، پنبه و نخ بوده است.

مرادی، همچنین از ترانزیت ۱۷ هزار و ۶۷۳ تن کالا از مرزهای زمینی و دریایی استان گیلان در یک ماه اول سال خبر داد و خاطرنشان کرد: از این مقدار ۱۲ هزار و ۹۰۳ تن از مرز زمینی آستارا و ۴۷۷۰ تن از مرز دریایی انزلی بوده است.

وی ادامه داد: ۷۹۸۸ تن کالا از مرزهای استان به  صورت ترانزیت ورودی وارد شده است که نسبت به مشابه سال ۹۹ میزان ۴۶۴ درصد افزایش داشته و عمده ترانزیت ورودی به این استان انواع تخته و آرد بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان اینکه در بخش ترانزیت خروجی نیز ۹۶۸۵ تن کالا از مرز زمینی آستارا خارج شده است، گفت: عمده ترانزیت خروجی نیز برنج و چای است.

مرادی، با بیان اینکه در فروردین امسال ۹۶۲۰ کامیون از مرز زمینی آستارا تردد داشته است، تصریح کرد: از این تعداد ۴۶۷۰ دستگاه کامیون با میانگین روزانه ۱۵۱ دستگاه از مرز آستارا وارد کشور شده و تعداد ۴۹۵۰ دستگاه کامیون با میانگین روزانه ۱۶۰ دستگاه از مرز آستارا از کشور خارج شده است.

وی میانگین تردد روزانه کامیون در این مرز طی یک ماه اول سال را برابر ۳۱۱ دستگاه در روز دانست و اضافه کرد: در حال حاضر چهار شرکت حمل و نقل بین المللی کالا و یک شرکت حمل و نقل بین المللی مسافر و ۱۴۰ نمایندگی شرکت های حمل و نقل بین المللی کالا در استان گیلان مشغول انجام فعالیت است.

انتهای پیام