رشت _ ایرنا_ آیین معنوی و پرفضیلت احیاء آخرین شب از شب های قدر (بیست و سوم ماه مبارک رمضان) شامگاه چهارشنبه با رعایت پروتکل های بهداشتی در مناطق مختلف استان گیلان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم احیا سومین شب قدر با حضور روزه داران و اقشار مختلف مردم در مساجد و امامزادگان در شهرستان های مختلف برپا شد.

قرائت قرآن کریم و دعای جوشن کبیر، سخنرانی، مداحی و مراسم قرآن به سر گرفتن از جمله برنامه‌ های سومین شب قدر بود که با حضور مدیریت شده اقشار مختلف و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید.  

در آیین احیا سومین شب قدر در مناطق مختلف استان گیلان،  مومنان ضمن طلب مغفرت از درگاه الهی برای تعجیل ظهور حضرت مهدی (عج) و شفای بیماران دعا کردند و  پس از دعا، نیایش و قرائت دعای پرفیض جوشن کبیر، قرآن به سر گرفتند.

مراسم احیاء سومین شب قدر در رشت نیز با حضور آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و مردم مومن در مصلی امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد.

همچنین آیین معنوی شب قدر با حضور مؤمنان و روزه داران با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در گلزار شهدای رشت برگزار شد.

شیعیان شب‌ های قدر ١٩، ٢١ و ٢٣ رمضان با الگوگیری از معصومان ( ع)، به شب‌ زنده ‌داری، خواندن قرآن، دعا و دیگر آیین‌ ها و اعمال این شب می‌ پردازند.   

 شب قدر به خواندن دعاهایی از جمله “جوشن کبیر”،  و “ابوحمزه ثمالی” سفارش شده زیرا انسان با یادآوری لطف، گذشت،  رحمت و بخشش بی‌پایان خدای مهربان او را در کنار و دستگیر خویش می‌بیند و نور امید در دلش می درخشد.