ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان بر ترویج فرهنگ زکات مستحبی در جامعه تاکید کرد و گفت: مردمی که خدمت رسانی به همنوع را شعار خود قرار می دهند، تشویق کنید.

آیت الله رسول فلاحتی امروز در نخستین جلسه شورای ستاد زکات استان در سال ۱۴۰۰ با تسلیت ایام شهادت امیر مومنان امام علی (ع) زکات را در ۹ محصول گندم، جو، کشمش، خرما، گاو، گوسفند، شتر، طلا و نقره عنوان کرد و افزود: زکات در لغت به معنای رشد و نمو بوده و در اصطلاح فقهی قدر مخرج از مال است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه می شود همه مردم را تاکید به زکات مستحبی کرد، گفت: اگر کسی زکات مستحبی دهد خدا به او توجه خواهد کرد.

آیت الله فلاحتی به کمک های مردم گیلان در دوران دفاع مقدس به جبهه های جنگ اشاره کرد و یادآور شد: مردمی که خدمت رسانی به همنوع را شعار خود قرار می دهند، تشویق کنید.

وی با اشاره به اینکه گزارش دهی زکات توسط دستگاه های مختلف ارتقای معنوی گیلان را نشان می دهد، بیان کرد: تولید مستند و کلیپ در راستای جمع آوری زکات از صدا و سیما تاثیرگذار است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، خواستار بهره گیری از روحانیون در جمع آوری زکات شد و تصریح کرد: مردم به روحانیون اعتماد دارند و در کمک به همنوعان همکاری و مشارکت می کنند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه مواسات در کمک به نیازمندان اثرگذار بوده است، خاطرنشان کرد: جلوی بسیاری از آسیب هایی که می توانست گریبانگیر جامعه شود با مواسات و کمک مومنانه گرفته شد.

وی، هنر انقلاب اسلامی را نگه داشتن مردم در صراط مستقیم عنوان کرد و افزود: درایت مقام معظم رهبری و حضور مردم در صحنه سبب شکست استکبار شده است.

رئیس شورای ستاد زکات گیلان با اشاره به جمع آوری زکات فطره توسط موسسه های خیریه، اظهار کرد: رعایت حجاب توسط بانوان مستقر در صندوق ها حائز اهمیت است.

انتهای پیام