آستارا – ایرنا – گروه جهادی شهید احمدی روشن، سپاه و شورای هیئات مذهبی آستارا به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی (ع) ۲ هزار و ۷۰۰ وعده غذای گرم را بین نیازمندان و آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا مسئول گروه جهادی شهید احمدی روشن آستارا روز سه شنبه در حاشیه تهیه و توزیع غذا در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان گفت: هزار و ۲۰۰ وعده غذای گرم با همکاری ۲۵ نفر از بسیجیان و جوانان مسجد جامع طی ۲۴ ساعت گذشته طبخ و با مشارکت سازمان های مردم نهاد و گروه های جهادی به نیازمندان توزیع شد.

محمد پورحنیفه افزود: کمیته امداد امام (ره) و سپاه آستارا در تهیه بخشی از مواد اولیه غذاها همکاری و خیران نیز ۱۳۰ میلیون ریال برای این کار کمک کردند و ۸۰۰ وعده غذای گرم نیز تا پایان ماه رمضان تهیه خواهد شد.

وی ادامه داد: گروه جهادی شهید احمدی روشن در زمینه محرومیت زدایی، مطالبه گری، فرهنگی، عمرانی، علمی و آموزشی فعالیت می کند و پیش از این در روستاهای سیرالیوه و شونده کش اردوی جهادی برگزار و پنج باب حمام و سرویس بهداشتی ساخته است و در یکی از روستاهای شهرستان شفت نیز یک واحد خانه مسکونی می سازد.

سرهنگ بهزاد قنبری فرمانده سپاه ناحیه آستارا هم گفت: ۶۴ گروه جهادی زیر نظر سپاه فعالیت می کنند و ساخت خانه های مسکونی، ویزیت رایگان بیماران و تهیه بسته های معیشتی از فعالیت های آنهاست و سه باب سرویس بهداشتی در روستاها توسط این گروه ها در حال ساخت است.

حجت الاسلام محمد مهدی حبیبی رئیس اداره تبلیغات اسلامی آستارا هم روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: امروز در قالب طرح اطعام علوی با همکاری اعضای شورای هیئات مذهبی و خیران این شهرستان، هزار و ۵۰۰ وعده غذای گرم تهیه و به نیازمندان توزیع شد.

وی افزود: در توزیع این غذاها بسیجیان پایگاه های مقاومت در ۵۰ مسجد مشارکت کردند و در صورت ادامه همکاری خیران، بسته های معیشتی و غذای گرم برای نیازمندان تهیه خواهد شد.

۲۱ رمضان سالروز شهادت حضرت علی (ع) است و خیران و مسئولان در ماه رمضان با تاسی از آن امام همام، بیش از ماه های دیگر به دستگیری از نیازمندان و آسیب دیدگان از شیوع ویروس کرونا می شتابند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است و سه هزار و ۸۰۰ خانوار آن، تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند.