رشت _ ایرنا_ نوای روحانی جوشن کبیر و ندای الغوث الغوث در دومین شب قدر همزمان با شب شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) در مناطق مختلف گیلان طنین انداز شد.

دلها در این سکوت نیمه شب قرار ندارد و می روند تا تقرب بیابند آنچنانکه انسان خود را از حضیض ذلت در اوج عزت و جایگاه بالای انسان مقرب یابد، بدان جهت که میهمان خاص رب العالمیان است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، گیلانی های مومن و محب اهل بیت عصمت و طهارت در دومین شب قدر با حضور در مساجد و مصلی ها در مناطق مختلف دست نیاز بر آستان جانان بلند کردند.

آیین دومین شب قدر  با حضور روزه داران و اقشار مختلف مردم با رعایت توصیه های پیشگیرانه از انتشار ویروس کرونا در مساجد و  امامزادگان با سخنرانی و مداحی ذاکران اهل بیت (ع) برگزار شد و شرکت کنندگان در این مراسم معنوی پس از دعا، نیایش و قرائت دعای پرفیض جوشن کبیر، قرآن به سر گرفتند.

مراسم احیاء دومین شب قدر در رشت نیز با حضور آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و مردم مومن در مصلی امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد.

شیعیان شب‌ های قدر ١٩، ٢٠ و ٢١ رمضان با الگوگیری از معصومان ( ع)، به شب‌ زنده ‌داری، خواندن قرآن، دعا و دیگر آیین‌ ها و اعمال این شب می‌ پردازند.   

شب قدر به خواندن دعاهایی از جمله “جوشن کبیر”،  و “ابوحمزه ثمالی” سفارش شده زیرا انسان با یادآوری لطف، گذشت،  رحمت و بخشش بی‌پایان خدای مهربان او را در کنار و دستگیر خویش می‌بیند و نور امید در دلش می درخشد.