آستارا – ایرنا – مدیر امور توزیع برق آستارا نوسانات و قطعی‌های موقت جریان برق را ناشی از مزاحمت شاخه‌های بلند درختان معابر و پارگی کابل اعلام کرد و از شهرداری خواست، در هرس فضای سبز با این اداره همکاری کند.

فرزین بهامین روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا بیان کرد: برق برخی نقاط شهری آستارا در روزهای گذشته دچار اتصال، پارگی سیم، قطع یا نوسان شده بود و علت آن، اتصال کابل ها با درختان بلند است.

وی افزود: شاخه و برگ درختان با همکاری نسبی شهرداری آستارا هرس می شود و از شهرداری انتظار داریم در هرس درختان با نیروهای اداره برق، بیشتر همکاری کند.

مدیر امور توزیع برق آستارا گفت: امروز به دلیل تعمیر یک فیدر، برق نقاطی از خیابان امام (ره) حدود یک و نیم ساعت قطع شد و شهروندان، قطعی برق در ساعات غیر متعارف را به شماره ۱۲۱ یا به اتفاقات برق آستارا به شماره  ۰۱۳۴۳۸۱۳۰۰۰ اطلاع دهند.

بهامین افزود: در فصل گرما به علت استفاده مدام از لوازم سرمایشی، مصرف برق نسبت به سایر فصل ها دو برابر می شود و شهروندان و گردشگران در مصرف انرژی صرفه جویی کنند.

وی یادآور شد: اداره برق آستارا دارای پنج بخش اداری، ۷۲۱ دستگاه ترانس تقویت،  ۲۹۵ کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی و ۵۴ هزار مشترک برق است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.