آستارا – ایرنا – مسئولان تالش در قالب ستاد گرامیداشت روز جهانی قدس، برنامه‌های نمادین این مناسبت مهم را اعلام و بر فضاسازی و نصب پرچم‌های فلسطین در میدان‌ها و مسیر راهپیمایی‌های سال‌های قبل تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرماندار تالش روز دوشنبه در جلسه ستاد گرامیداشت روز جهانی قدس گفت: آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس و به عنوان یکی از آرمان های جاوید امام (ره) است و امسال با توجه به شیوع کرونا، برنامه زنده نداریم و همه‌ برنامه ها و فعالیت ها نمادین خواهد بود.
محمد حسین شاهکویی از شهرداران، بخشداران و دهیاران خواست به فضا آرایی بلوارها ، میدان ها و خیابان ها و تبلیغات محیطی و نصب بنر در شهرها و روستاها اقدام کنند.
وی نصب پرچم فلسطین در مسیر راهپیمایی سال های گذشته و اهتزاز آن در میدان بخش های مختلف شهرستان، برگزاری نمادین روز قدس از ساعت ۱۰ تا ۱۲ روز جمعه ۱۷ اردیبهشت با حضور مسئولان و با رعایت پروتکل های بهداشتی ، به آتش کشیدن پرچم آمریکا و اسرائیل، نصب آلمان شهری با موضوع مقاومت و پیروزی ، فعال شدن سیستم صوتی پارک ها با نواهای فلسطین و حزب الله لبنان و بهره گیری از کانون های مردمی و مساجد و بسیج و سازمان های مردم نهاد برای صدور بیانیه و پیام کوتاه را از برنامه های نمادین روز قدس در تالش اعلام کرد.

امام خمینی (ره) با نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به روز جهانی قدس، توجه مسلمانان را به مساله قدس و فلسطین جلب و جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین را آشکار کرد.
شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.