رشت _ ایرنا_ مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان گفت: تاکنون واکسن کرونا به ١٠ هزار نفر از سالمندان بالای ۸۰ سال در این استان تزریق شده است.

دکتر حسن رخ شاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : واکسیناسیون کرونا به افراد بالای ۸۰ سال از سه شنبه گذشته همزمان با سراسر کشور در گیلان آغاز شده و همچنان هم ادامه دارد.

وی با اشاره به آمار حدود ۵۵ هزار سالمند بالای ۸۰ سال در گیلان خاطر نشان کرد: این گروه سنی به هیچ وجه نگران نباشند تا زمانی که واکسیناسیون این گروه سنی به اتمام نرسد، تزریق واکسن گروه دیگری را آغاز نمی کنیم.  

مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت استان گیلان با بیان اینکه در مواردی برای تزریق واکسن کرونا برای گروه سنی یاد شده شاهد ازدحام جمعیت هستیم، اظهار داشت: معمولا این ازدحام به دلیل وجود همراهان این سالمندان است که برای جلوگیری از شلوغی و کاهش خطر در محل تزریق واکسن، این افراد باید به تنهایی در غیراینصورت فقط با یک همراه حضور یابند.  

وی یادآور شد: هم اکنون ۷۱۵ بیمار مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های گیلان بستری بوده که ١٢١ نفر در بخش مراقبت های ویژه هستند.

واکسیناسیون کرونا از اواخر بهمن ماه سال گذشته همزمان با سراسر کشور ابتدا با تزریق کادر درمان در بخش مراقبت های ویژه در گیلان آغاز شد.