آستارا – ایرنا – ماموران یگان حاظت محیط زیست آستارا ۶۰۰ متر مربع اراضی پناهگاه حیات وحش را از دست متصرفان آزاد کردند و هیات رزمندگان اسلام این شهرستان با همکاری خادمیاران رضوی، ۱۳۰ بسته غذایی را در بین نیازمندان توزیع کرد.

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: اراضی تصرف شده توسط ۲ نفر در پشت باغ پرندگان و روستای سیبلی در محدوده پناهگاه حیات وحش بود و امروز دستور قضایی رفع تصرف اجرا شد و افراد متخلف به دادگاه معرفی شدند.

وحید مصطفی دوست افزود: با هماهنگی مراجع قضایی با متصرفین اراضی ملی برخورد می شود و ساکنان و جوامع محلی حاشیه پناهگاه حیات وحش، از تصرف غیرقانونی اراضی خودداری کنند. 

پناهگاه حیات وحش آستارا با افزون بر هزار هکتار مساحت، از جنوب به شهر لوندویل، از شمال به شهر آستارا، از شرق به دریای خزر و از غرب به جاده آستارا – لوندویل منتهی می شود.

این پناهگاه طی مصوبه شماره ۶۳ مورخه ۲۱ مردادماه سال ۱۳۵۴ شورای عالی محیط زیست کشور در فهرست مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست درآمده و علاوه بر نگهداری چند راس مرال و خرگوش در آن، از بخش اورژانس آن جهت تیمار جانوران مصدوم استفاده می شود.

توزیع بسته های غذایی به نیازمندان

مسئول هیات رزمندگان اسلام آستارا از توزیع ۱۳۰ بسته غذایی شامل ماکارونی، روغن، سویا، رب گوجه، حبوبات، تن ماهی، برنج، خرما و اقلام بهداشتی با همکاری خادمیاران رضوی، سپاه و ستاد نماز جمعه  در بین نیازمندان خبر داد.

محمد داداش زاده اصل گفت: ارزش هر کدام از بسته ها سه میلیون ریال بود و خانوارهای نیازمند و آسیب دیده از کرونا از این حمایت ها بهره مند شدند و کمک ها در صورت مشارکت خیران ادامه خواهد داشت.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.