رشت- ایرنا – فرماندار رضوانشهر گفت: در راستای تشدید نظارت ها بر لزوم اجرای پروتکل های بهداشتی، ۱۲ واحد صنفی متخلف در این شهرستان پلمب شدند.

 به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود قاسمی عصر یکشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای این شهرستان اظهار داشت: با تشدید نظارت و بازرسی ها اجازه فعالیت به گروه های شغلی پر خطر نخواهیم داد.

 وی افزود: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا، شهرستان رضوانشهر همچنان در وضعیت قرمز کرونایی می باشد، لذا می طلبد همه اعضای ستاد نظارت ها بر اجرای پروتکل های بهداشتی را تشدید کنند تا بتوانیم با همکاری مردم کسبه و بازاریان شاهد تبدیل وضعیت قرمز به نارنجی و با رعایت بیشتر پروتکل ها و توصیه های بهداشتی به زرد وآبی برسیم.

 فرماندار رضوانشهر با اشاره به مناسبت لیالی قدر گفت: برگزاری مراسم شب های قدر در مناطق قرمز و نارنجی صرفا در فضای باز و با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی مجاز است.

 قاسمی بیان داشت: رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی در مرحله اول ظلم به خود انسان، سپس به خانواده و بعد از آن به کل جامعه است، لذا همه باید نسبت به مراعات موارد بهداشتی توجه و دقت بیشتری انجام دهند.

 فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا در رضوانشهر تصریح کرد: تیم‌های ویژه نظارت، اقدامات کنترلی و بازرسی‌ها برای افزایش مراقبت‌ها و رعایت کامل اصول بهداشتی را تداوم بخشند تا زمینه‌های تهدید بهداشت عمومی، کاهش یابد.

 وی با بیان اینکه تنها راه مطمئن برای قطع زنجیره انتقال ویروس و کاهش ابتلا، رعایت کامل توصیه های بهداشتی است، گفت: کلیه اعضای ستاد و دستگاه های اجرایی، نهادهای انقلابی، موسسات شهرستان و کسبه و بازاریان نهایت همکاری لازم را با شبکه بهداشت و درمان داشته باشند.

 فرماندار رضوانشهر افزود: طی یک هفته گذشته تعداد بازدیدها و نظارت های صورت گرفته از اماکن عمومی و  مشاغل گروه سطح ۱، ۲، ۳ و ۴ درسطح این شهرستان یک هزار و ۷۷  مورد می باشد که از این تعداد ۱۳۶ مورد تذکر، ۷۰ مورد اخطار و ۱۲ مورد پلمب از سوی اکیپ های بازرسی ستاد کرونای شهرستان صورت گرفته است

 وی همچنین گفت: در حال حاضر تعداد ۱۴ نفر در بیمارستان شهدای رضوانشهر بستری می باشند که از این تعداد ۸ نفر مثبت کرونا و ۶ نفر هم مشکوک به ابتلای به این ویروس هستند.

 وی افزود: تعداد افرادی که در حال حاضر در دوران قرنطینه خانگی بسر می برند ۱۲۴ نفر هستند که نیاز به رعایت بیشتر دستورالعمل های ستاد کرونا می باشند.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.